Ополіскування зубів олією — простий спосіб зберегти їхнє здоров’я до старості

Мудреці ще давньої Індії вивчили, що ополіскування ротової порожнини олією чинить заспокійливий ефект, запобігає утворенню карієсу, зменшує кровоточивість ясен, зміцненню, усуненню неприємного запаху з ротової порожнини.

Тутку зацікавив такий оригінальний метод забезпечення здоров’я зубів і ясен, і ми поділимося ним з вами.

Чим корисне ополіскування зубів олією?

Як стверджує індійська практика, для нього підійде будь-яка олія: соняшникова, рицинова, і навіть така популярна сьогодні кокосова. Користь від такої процедури очевидна: загальне оздоровлення всієї ротової порожнини, зубів та ясен, прочищення крихітних важкодоступних щілин.

Олія кунжуту та соняшника запобігає розмноженню крихітних мікроорганізмів, які призводять до карієсу та тріщин емалі. Вони блокують поширення дріжджових грибів і запобігають виникненню молочниці в діток і дорослих.

Як правильно ополіскувати рот?

Попри всю незвичність методу, він дуже простий: наберіть в рот 1 ложку будь-якої олії (кокосову попередньо треба розтопити, якщо вона у твердому стані), і повільно переміщуйте її по ротовій порожнині.

Не ковтайте олію, адже під час процедури вона поглинатиме в себе мікроорганізми й бактерії, і набуде білого відтінку. Якщо вам її незручно тримати в роті 10-15 хвилин, сплюньте і наберіть нової.

З часом ви виробите корисну звичку ополіскування рота олією, як і чищення зубів. Для додаткового ефекту опісля радимо застосовувати содовий розчин — для більш ефективного знищення бактерій.

Вчені дослідили, що здоров’я ротової порожнини напряму впливає на загальний здоровий стан усього організму, тому гігієна рота та профілактика захворювань зубів дуже потрібна. За пародонтину й супутніх захворювань зубів посилюється ризик розвитку серцево-судинних захворювань і навіть діабету!

Нагадаємо правила гігієни ротової порожнини:

  • Двічі на рік обов’язково відвідувати стоматолога;
  • Чистити зуби якісною пастою і щіткою 2 рази на день;
  • Раз у два місяці змінювати зубну щітку;
  • Ополіскувати рот після прийому їжі (можна й олією)
  • Уникати надмірного споживання солодощів та вуглеводів;

Як думаєте — чи корисний такий метод гігієни ротової порожнини? Чи самі будете його використовувати? Діліться думками в коментарях.

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел