Ось чому ні в якому разі не можна чистити більшість пральних машин лимонною кислотою

Багато хто додає лимонну кислоту в пральні машини. Чи виправдано це?

Вода, яка тече у нас з-під крана, далека від норми. В ній велика кількість солей кальцію, що негативно впливають на роботу пральних машин. Утворюється накип, який виводить з ладу нагрівальні елементи пралок.

Є, звичайно, різні засоби, які розм’якшують воду. Але багато які господині користуються старим способом — додають лимонну кислоту.

Баки пральних машин з нержавіючої сталі нормально переносять кислоту. А ось для машин, у яких ці баки зроблені з силуміну (сплав алюмінію і кремнію), використання лимонної кислоти неприпустимо. Ось що з ними відбувається.

Перша стадія: сплав зруйнований всього на один міліметр. При цьому руйнуванні металу машинка ще нетривалий час, але працювати буде.

На другій стадії тріщина збільшується і пралку необхідно терміново ремонтувати.

Третя стадія зустрічається рідко. Все тому що машинка перестане працювати ще на другій стадії. Але, щоб продемонструвати руйнівну силу лимонної кислоти, бак поливали цією рідиною. Це призвело до того, що силумін перетворився на труху.

На жаль, в більшості пральних машин баки зроблені саме з цього сплаву. Все тому що він дешевший, технологічніший і легший.

Тому фахівці не рекомендують додавати лимонну кислоту у пральну машину для очищення від накипу. Щоб видалити неприємний запах потрібно кілька разів на місяць прати білизну при великій температурі. Це знищить грибки і цвіль.

За матеріалами: ukr.media