in , ,

Ось просто схема, за допомогою якої ви значно швидше вивчите англійську

Найважливіше в мові, зокрема в англійській — це її порядок слів. Це ті рейки, по яких поїде потяг, той фундамент, на якому триматиметься дім. І скільки б ми не переглядали фільмів у оригіналі, слухали радіо чи музику, відвідували курсів — без правильного розуміння структури мови зсередини, з низів потяг вперед не поїде.

Порядок слів

Це важливий момент у вивченні мови, який вчитель чи викладач повинен чи не з перших уроків донести до учнів. Так би мовити, навчити “думати” по-англійськи.

Порівняємо нашу, українську мову, з англійською. До прикладу, скількома варіантами ми можемо висловити свою думку? Безліччю: переставляючи, змінюючи місцями головні та другорядні члени речення, від зміни яких зміст не постраждає.

З англійською все дещо по-іншому: у неї є фіксований, сталий порядок слів у реченні, дотримуючись якого і в мовленні буде лад.

Розгляньмо на прикладі:

Кролик бігав за мною уві сні. Трошки змінимо: за мною уві сні бігав кролик. Ще видозмінимо: Уві сні кролик бігав за мною. Тобто, як би ми не крутили слова — сенс залишився однаковим! І зрозумілим!

Англійська таких фривольностей не дозволяє. Щоб із кроликами стало менш-більш все зрозуміліше, допоможе проста схема: SVOMRT.

Розшифруємо нашу англійську абревіатуру:

1. S – subject, тобто підмет. На початку англійці завжди поставлять частину речення, яка відповідає на питання хто? що? Тобто в нашому випадку кролика (rabbit). З нього і розпочнемо.

2. V – verb (дієслово).

За підметом іде присудок і визначає, що цей підмет робив/робила/зробив? Він завжди буде другим і от наш кролик вже за нами бігав (The rabbit was moving).

3. О – object (додаток).

Додаток (кого/що?) займає місце після присудка. Він не завжди може бути в реченні, та якщо є, то обов’язково стосується присудка й стоїть після нього. В нашому прикладі додатка як такого немає, то візьмемо інший приклад: My grandpa fed the rabbits (Мій дідусь погодував кроликів).

4. M – manner чи обставина способу дії.

Дія далі розповість, як ті кролі бігали: швидко чи повільно, далеко чи близько. Ця частина речення відповість на запитання (як?). Скажімо, кролик бігав тихо (A rabbit was moving slowly).

5. P – place або обставина місця.

З’ясували, як він бігав, розповімо тепер, як де він це робив. Наш перший варіант завершиться якраз обставиною місця: The rabbit was moving after me in my dream. Ми додали частинку after me – за мною, щоб доповнити повну думку.

6. T – time (час) чи обставина часу.

Час розгортання події англійці поставлять вкінці речення, та зауважимо, що є варіанти його розташування навіть перед підметом! Так роблять тоді, коли хочуть наголосити саме на обставини часу. Зараз не будемо акцентувати саме на цьому нюансі і насамперед радими запам’ятати схемку, запропоновану на малюнку!

Сподіваємося, наші поради були корисні для вас.

А як ви вивчаєте іноземні мови і чи вивчаєте їх взагалі? Чи важкий для вас цей процес? Поділіться з нами своїми думками.

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел

30+ прикладів того, як ми ламаємо побутову техніку, самі про це не здогадуючись

Наука підтверджує: Є “важкі” і “легкі” діти