in , ,

Партнери, які виснажують або пожирачі енергії

Буває так, що двоє людей, добрих і відповідних одне одному, знайомляться. Спілкуються, починають зустрічатися. І в одну мить один з них починає буквально розквітати: все у нього йде на лад, йому посміхається вдача, до нього прихильні люди, колишні партнери і друзі. Все відбувається легко, приємно і просто.

Людина стає більш усміхненою, більш спокійною, терпеливою, починає любити цей великий світ, а світ відповідає їй любов’ю і радістю. Все ніби чудово, але в тому випадку, якщо обидва партнери розквітають в цих стосунках. А що відбувається насправді, якщо життя різко змінюється на краще в одного партнера, а у другого — ні?

Енергообмін між партнерами

Сам того не усвідомлюючи, щасливий і успішний партнер живиться енергією іншого. Він бере ту любов, ту увагу і турботу, ту енергію, яку інший дає йому, і щедро віддає її світу. Світу, але не партнеру. Він ніби відвертається від коханого/коханої, повертаючись до світу. Спочатку він може відчувати ейфорію і радість, здивування: ось виявляється, який він, світ, — привітний і добрий! І захопившись тими новими благами, що йому відкрилися, він поступово забуває про партнера, не помічаючи, що під’єднаний до нього дротом.

Спочатку другий партнер, що дає енергію, радіє за кохану людину: от якою прекрасною і квітучою вона стає, як часто посміхається і завжди в гарному настрої. Поступово почуття змінюється дискомфортом, але людина ще не усвідомлює, що відбувається і яка причина дискомфорту. Вона може відчути занепад уваги, турботи і любові до цього партнера, відчути себе самотньою.

А партнер, цього не помічаючи, крутиться у своєму новому яскравому світі, у нього звідки не візьмись прибувають сили і мотивація: він йде займатися спортом, вчитися нового, легко і просто заводить нові знайомства. І його кохана людина, яка раптом трохи спохмурніла, починає викликати у нього легке роздратування.

Партнер, що дає енергію, якийсь час звинувачує себе і каже собі: “Не можна бути жадібним, вимагати. Заспокойся. Порадій за рідну душу, що їй добре. Хіба не в цьому полягає суть Любові, Безумовної любові — любити, нічого не вимагаючи натомість? З тобою щось не так, якщо ти не можеш порадіти за коханого/кохану і хочеш тягнути ковдру на себе”. Потім, відчуваючи занепад енергії та вже явне очевидне порушення балансу “давати-брати”, людина втомлюється і починає дратуватися, можуть з’явитися претензії.

“Ну чого ти? – дивується радісний партнер, — ти чому такий? Що з тобою сталося? Поглянь, який добрий, яскравий і цікавий світ, які прекрасні люди навколо! Спілкуйся, радій! Ну все, мені треба йти: у мене ще спорт, а потім зустріч з друзями”

У певний момент партнер, який віддає енергію, почувається ошуканим. Він уже бачить, що партнер споживає те, що він дає, а віддає все іншим, порушуючи баланс. Енергія сімейного човна витікає в пробоїну в днищі, а той партнер, який дає, намагається її заповнювати, тоді як дірка в дні човна більшає, ширшає.

Тут важливо вчасно усвідомити і зупинитися. Припинити гребти одному за двох, досить тримати на плаву цей човен, коли партнер пробиває, сміючись, в дні все нові та нові дірки.

Це нездорові стосунки. Вони схожі на дитячо-батьківські, коли маленька дитина їсть і навіть не усвідомлює, звідки береться їжа, у неї ще немає відчуття подяки і вона бере у батьків, вона просто ще маленька і в неї зовсім інша психологія та світосприйняття.

Партнер щиро не розуміє, звідки що взялось, він не відчуває подяки і бажання заповнити здоровий баланс, списуючи все на свої дивовижні успіхи, на свою винятковість і привабливість. Йому просто здається, що колись його не помічали і не цінували, а тепер — його зоряний час. Він “наївно” не усвідомлює, що ефект поля (описаний теорією Курта Левіна) виникає якраз завдяки його партнеру, його ставленню і почуттям. Партнер дає йому магнетичну здатність приваблювати інших людей. І він просто бере всі можливості, не замислюючись ні про те, звідки вони з’явилися в його сірому і безрадісному життю, ні про те, як себе почуває його близька людина і що з нею відбувається. Для нього це просто як випадковий виграш в лотерею.

Можна, звичайно дорікнути в жадібності та егоїзмі партнера, який віддає. Але життя в таких стосунках поступово перетворюється на пекло для нього. Таку ситуацію можна порівняти з тим, що він сам заробляє гроші для сім’ї, а коли приносить їх додому, партнер весело роздає все перехожим, швидко розкидаючи гроші на вітер. І знову заробляти і віддавати партнеру наступного разу вже не хочеться.

І, звичайно, при розлуці з такою людиною, яка споживає вашу енергію, легко можна побачити і зворотний ефект. Після закінчення стосунків ефект може тривати ще кілька днів, максимум тижнів, і загасає. Від людини раптом починають відвертатися нові друзі і знайомі, колишнім він різко стає більше не цікавий, вдача закінчується, хвилі більше немає. У нього падає мотивація, починається апатія, він марніє, припиняє займатися спортом. Світ раптом стає сірим і холодним.

Через достатній проміжок часу він раптом згадує про колишнього партнера і починає за ним сумувати.

Він може спробувати відновити стосунки, втративши запас енергії, але не усвідомлюючи цього. Йому просто може здаватися, що він нудьгує і все, а не жадібно шукає, де б йому підкріпитися новою порцією енергії і знову бачити красиві картинки.

Якщо стосунки відновити, то коло повториться.

Для партнера, який дає, необхідно чітко побачити і усвідомити те, що відбувається, і зробити вибір: чи буде він далі батьком-годувальником чи спробує з’ясувати, чому відбувається таке порушення балансу і як побудувати гармонійні стосунки з іншим партнером.

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел

За матеріалами

Сподобалось?

Вчимося правильно вибудовувати бесіду

Перукар з Каліфорнії вчить клієнток не зафарбовувати сивину, а пишатися нею – 16 робіт вам це доведуть