in , ,

Перспективні люди, віком від 17 до 36 років, — і самотні? Чому так стається?

На сьогодні безпрецедентна кількість мілленіалів залишаються самотніми. Згідно зі звітом, опублікованим Дослідницьким Центром П’ю у Вашингтоні, 25 % людей, що народилися з 1984 по 2003 рік, вірогідно не знайдуть партнера мінімум до 40-50 років. Серед причин виділяються 3 основні: немає відповідної людини (30 %), недостатня фінансова стабільність (27 %) і небажання змінити життя і стати сімейною людиною (22 %).

Ми поставили собі за мету: зрозуміти, чому все більше сучасних людей вибирають самотність. І зрозуміли ось що.

1. Програми для знайомств дають змогу отримувати необхідні емоції без особистих зустрічей

Понад 70 % людей, що використовують застосунки для знайомств, ніколи навіть не завдавали собі клопоту піти на побачення з тим, з ким у них співпала симпатія. Згідно з опитуванням 9 тисяч мілленіалів, більшість зацікавлена не стільки в побудові міцних стосунків, скільки в простому прояві уваги.

Представники покоління Y можуть спілкуватися в Інтернеті роками, але так ніколи й не зустрітися. Найчастіше програмами користуються лише для того, щоб підняти самооцінку. Після такої «терапії» знову повертається впевненість у собі — і на жодні побачення ходити не потрібно.

2. Покоління Y все менше вірить у казки

У них немає відповідного прикладу дійсно щасливих сімей. Згідно зі статистичними даними, тенденція така, що перші шлюби мають довгу тривалість лише у 6,6 % випадків. Тільки 1 з 15 мілленіалів, що вирішили одружитися вперше, буде в цих стосунках через 10 років.

Ніхто ніколи не дасть гарантії, що той чи інший шлюб триватиме довго. До того ж, багатьом довелося зростати в сім’ях, де батьки розлучилися, що теж наклало певний відбиток на бачення сімейного життя.

Одна з яскравих представниць мілленіалів, акторка Емма Вотсон, в інтерв’ю британському Vogue, розповідаючи про своє особисте життя, вжила термін self-partnered. Це можна перекласти як «в стосунках із собою» — ідеальний приклад поведінки покоління Y.

3. Самотність підвищує продуктивність праці та пробуджує творчий потенціал

Творчість процвітає насамоті. Люди насправді більш схильні вигадувати свої кращі ідеї самостійно, а не під час групових мозкових штурмів. До того ж, кожен чутливий до критики з боку інших, що є однією з причин, чому багато з нас здатні думати більш вільно, коли залишаються самі.

Поколінню, для якого важливо реалізувати себе в праці та стати найкращим у своїй справі, необхідно більше часу, щоб зосереджуватися на роботі. Фактори, які відволікають, можуть перешкодити цьому, і тому набагато легше відмовитися від соціальних контактів на користь кар’єрному зростанню.

4. Самотність сприймається не як покарання, а як заохочення

Відбувається переоцінка поняття «самотність». Самостійний вибір проводити час наодинці з собою може мати ментальні, емоційні та соціальні переваги. Однак ключ до одержання цих плюсів слід шукати саме у власному осмисленні самоти.

Люди починають краще розуміти, коли їм необхідно залишитися самотніми. Удосконалюючись у виявленні таких моментів, потрібних для того, щоб зарядитися енергією і поміркувати, людина може краще впоратися з негативними емоціями й переживаннями, такими як стрес і вигоряння.

5. Покоління мілленіалів довше «дозріває»

Тоді, як батьки мілленіалів у 25 років вже були міцною клітинкою суспільства з серйозними репродуктивними надіями, їх дорослі нащадки в цьому ж віці ще залишаються дітьми. Поколінню Y потрібно більше часу на те, щоб дозріти до думки: «Так, мені потрібні чоловік і сім’я, це саме те, чого я зараз хочу».

В загальному вікові рамки змістилися, тому «свідомий вибір» може бути зміненим відповідно до прожитих років. Шлюб — це не те, у чого є термін придатності. Тому немає нічого страшного в тому, щоб визначитися з вибором партнера на ціле життя і в 30, і в 40, і в 50 років. Навіть найбільш радикально налаштовані в даному питанні мілленіали можуть кінець кінцем захотіти сім’ю.

6. Бути одиноким стало несоромно

Люди більше не хочуть і не можуть ігнорувати власні уподобання заради прагнення догодити іншим. Руйнування стереотипів стає звичним станом. Більше немає причин, які могли б спонукати терміново одружитися.

Ніхто не змушує мілленіалів визначатися з вибором партнера, тому вони не поспішають добровільно звужувати свої можливості. Окрім того, якщо колись незаміжніх дівчат називали старими дівами, а одиноких чоловіків вважали позбавленими всякого здорового глузду, то зараз такі судження сприймаються як моветон.

Як ви вважаєте, чому все більше людей не хочуть створювати сім’ї? Чи є у вас думка з цього приводу? Поділіться ними в коментарях.

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел

За матеріалами

Сподобалось?

20+ дієвих порад з Інтернету, які справді працюють

Як визначити групу крові майбутньої дитини по крові батьків (таблиця)