Працівник маркетинг-сфери ділиться популярними пастками, які ловлять нас, покупців

Вітаю усіх! Мене звати Павло, і я більш як 10 років пропрацював у сфері маркетингу у великих міжнародних корпораціях і торгових мережах. Я знаю багато хитрих прийомів, які використовують мої колеги, щоб змусити звичайних людей купувати набагато більше, ніж їм потрібно. Для чого торговельним мережам вигідно, щоб у вас була бонусна картка, що таке «рожевий податок» на товари для жінок і чому всі так люблять збирати наклейки зі знижками — про все це ви дізнаєтеся з цієї статті.

Ми в Тутка сьогодні розкриємо секрети, які зазвичай намагаються ретельно приховувати від покупців в магазинах.

1. Ящички для зберігання речей стоять не для захисту від злодіїв

Ящички для зберігання сумок або пакетів біля входу в магазин встановлюють не тому, що торгові мережі бояться злодюжок, які можуть непомітно сховати товар у своєму рюкзаку. Насправді такі камери зберігання потрібні лише для того, щоб звільнити руки покупцеві. Адже якщо у вас на плечі не висить важка сумка, то шанс, що ви купите більше речей, набагато вищий.

2. Візки змушують купувати довше і більше

Особлива трапецієподібна форма візка була придумана для того, щоб вам здавалося, що ви купили не так вже й багато продуктів, — поки не почнете складати їх у величезні пакети на касі.

Візки з кожним роком трохи «товстішають». Так, за спостереженнями експертів, з 2009 року розмір візків в магазинах збільшився практично у 2 рази, завдяки чому продажі зросли на 40%.

Також невипадково на підлозі в торгових залах часто використовується плитка, яка змушує незаповнений візок трястися, щоб ви рухалися ще повільніше. Вам хочеться його якнайшвидше заповнити, щоб не чути торохкотіння.

Є і додаткові хитрощі, щоб вам не захотілося йти з магазину: наприклад, зарядка для телефону, яка встановлюється прямо на ручку візка.

3. Безкоштовні подарунки, за які приходиться платити

Щоразу, коли за покупку на певну суму вам дають маленький подарунок (найчастіше це продукт, орієнтований на дітей), ви ловитесь на просту маркетингову хитрість. Тепер дитина захоче зібрати всю колекцію, а вам треба буде кожен раз купувати товари лише в цьому магазині і закуповуватися на суворо певну суму.

4. «Рожевий податок», через який жінки платять більше

«Рожевий податок» — це тенденція в ціноутворенні, коли продукти для жінок коштують у кілька разів дорожче, ніж ідентичні товари для чоловіків. Часто вони мають яскраву рожеву упаковку, але за своїми характеристиками і якістю не поступаються чоловічим речам (наприклад, бритви). Так, за даними дослідження, товари для жінок в середньому коштують на 7% дорожче, ніж товари для чоловіків.

5. Наклейки зі знижками як спосіб гри з покупцями

У багатьох з нас в дитинстві були альбоми, в які потрібно було збирати наклейки або фантики від жуйок і цукерок, і в цьому був певний азарт. І хоча ми вже виросли, маркетологи в торгових мережах пам’ятають наші дитячі захоплення і придумують яскраві буклети, в які потрібно збирати наклейки, щоб отримати знижку.

І тут починається гра, адже якщо ви заповнили всі розділи, то вже відчуваєте себе переможцем і вам набагато більше хочеться придбати річ з каталогу. Хоча якби сковорідка або валіза з ідентичною знижкою просто стояла на полиці, то ви вірогідно їх оминете.

6. Картка постійного клієнта, щоб стежити за вами

Якщо у вас є бонусна картка чи картка на знижку певної торгової мережі, то ви відчуваєте себе привілейованим покупцем, особливо якщо на клаптику пластику написано, що карта преміум-класу або золота. Так, з такими картками дійсно вигідно купувати товари за акціями, але основне їх завдання — збирати інформацію про ваші покупки.

Коли ви заповнюєте анкету, ви вказуєте свій вік, контактну інформацію та в більшості випадків підписуєтеся на рекламну розсилку. Вашу особисту інформацію законно (ви ж самі підписали анкету з умовами) використовує торговельна мережа, щоб дізнатися про вас набагато більше, ніж ви можете уявити.

Наприклад, маркетологи знають, що вагітні частіше купують косметичні засоби без запахів, а також певні вітаміни, кальцій, магній і цинк. Вони бачать список ваших покупок, якщо ви користуєтеся бонусною карткою, тому їм не важко буде здогадатися, що ви вагітні. А отже, час надсилати вам рекламу з акціями на дитячі товари.

7. Ілюзія дешевих товарів

У будь-яких магазинах можна побачити ось такі стелажі чи піддони з горою товарів зі знижками. Річ у тім, що ці ж товари можуть і гарно стояти на полицях, але ви на них не звернете уваги. Ефект невеликого безладу (наприклад, коли в такий кошик навалено багато одягу) створює відчуття, що товар набагато дешевший від речей, які просто лежать на стелажах. Зазвичай такі акційні товари стають в найбільш людних місцях, щоб ви точно вперлися в них своїм візком і затрималися на кілька хвилин, щоб подивитися, чи немає там чогось цікавого.

8. Антикрадіжні ворота стоять для покупців, а не злодіїв

У багатьох магазинах стоять на вході от такі конструкції, які називаються антикрадіжними воротами. Основне їхнє завдання не стежити за злодіями, а рахувати, скільки покупців прийшло в магазин. Таким чином торговельні мережі враховують, скільки людей зробило покупки, а скільки пішло з магазину з порожніми руками, аналізуючи успіх або провал чергової акції. Можливо, ви навіть іноді помічали, що продавці в таких магазинах часто обходять ці ворота збоку або пригнувшись, щоб система не прийняла їх за покупців.

9. Як нас змушують купувати звичайні речі в незвичайній упаковці

Ще одна хитрість — продавати звичайний товар під виглядом сувенірного, адже тоді його вартість можна збільшити в кілька разів. Наприклад, можна покласти гель для душу разом з губкою в стильну коробку або розкласти дешеві спеції по красивих баночках.

Ціна на такі набори зазвичай завищена, адже маркетологи розуміють, що ви не будете дарувати дешевий подарунок і з радістю витратите гроші, щоб не сушити собі голову над ідеями для сюрпризів своїм рідним і близьким.

10. Ми ігноруємо деталі

Маркетологи знають, як вигідно висвітлити переваги того чи іншого продукту і як можна ввести покупця в легку оману. Наприклад, якщо перед нами упаковка нашого улюбленого грушевого соку, то ми не помітимо, що десь збоку на коробці сховалося зображення яблука, та й взагалі насправді це яблучний сік зі смаком груші, про що свідчить склад продукту.

Фахівці з реклами підстраховуються на випадок можливих претензій, адже фактично на зображенні яблуко є, в складі воно зазначене, тому їх совість чиста, а те, що покупець чогось не побачив, — це вже не провина продавця.

11. Розмір порцій впливає на нашу поведінку

Поступово частинки в шоколадках роблять більшими, щоб покупці не переживали, що їдять занадто багато солодкого. Адже вони, як правило, з’їли лише одну частинку, тільки трохи більшого розміру, ніж раніше. Так ласунів змушують купувати більше, адже шоколад закінчується швидше.

Також часто виробники товарів йдуть ще на одну хитрість: змінюють вагу продукту, не змінюючи звичну нам упаковку, і знижують ціну. Наприклад, замість звичної 200-грамової пачки масла ми купуємо нову 180-грамову, але зі знижкою.

12. Маркетологи не хочуть, щоб чоловіки ходили по магазину разом з жінками

Маркетологи знають, що жінки більш спонтанні в бажанні купити будь-яку річ, ніж чоловіки. Тому фахівці з планування магазинів часто розміщують товари для чоловіків ближче до входу, щоб затримати їх, поки жінки наповнюють візок.

Facebook Коментарі

Пов'язані статті

Back to top button
Close
Close