Приклади світлин у соцмережах, які розкажуть про низьку самооцінку

Знімки в соцмережах відкривають не лише зовнішній бік життя людини: з ким вона спілкується, що їсть та що одягає. Психологи визначили, що ті зображення, які ми добираємо для соцмереж, дуже тісто пов’язані з нашою впевненістю в собі та самооцінкою.

Тутка перечитав дослідження фахівців й підготував цікавий матеріал — які ж 7 кадрів у Фейсбук чи Інстаграм викриють закомплексованих особистостей? Зараз не хочемо нікого образити, в жодному випадку, особливо блогерів-профі: подаємо чисто наукову точку зору, обґрунтовану дослідженнями вчених. А вже вам вирішувати — вірити їм чи ні.

Велика кількість селфі

Якщо людина викладає в мережу занадто багато селфі, намагається вибрати найбільш вдалий ракурс і зловживає фільтрами — вірогідно, що вона сумнівається у своїй привабливості, оскільки боїться показати себе такою, якою є насправді. Вибір особистих світлин та їх часта публікація в інтернеті навіть є симптомами особливого психічного захворювання — «селфітісу». На думку медиків, типовий хворий даними розладом — це невпевнена у собі людина, яка прагне привернути до себе увагу й підвищити самооцінку за допомогою вподобань та коментарів.

При цьому ті, хто схильний заливати групові селфі, набагато рідше відчувають проблеми з самооцінкою, тому що не зациклені на собі, мають багато друзів і відкриті для спілкування.

Демонстрація щасливих стосунків

В мережі живе ще окрема категорія користувачів, які формують в соцмережах паралельну реальність, демонструючи підписникам свого ідеального партнера й зразковий шлюб. Таку ілюзію легко створити за допомогою кадрів, де ви обіймаєтесь з коханою людиною, букетів квітів та інших подарунків, навіть якщо насправді між партнерами багато непорозумінь та стосунки висять на волосинці.

На думку психологів, ті, хто занадто активно транслює особисте життя в соцмережі, ймовірно не повністю впевнені в собі та своєму партнерові й таким чином намагаються переконати себе та інших у тому, що у їх парі та житті панує ідилія.

Знімки зі спортзалу

Категорія невпевнених в собі людей доповнюється прихильниками оприлюднювати світлини зі спортзалу. Звісно, мовимо про простих користувачів, а не професійних фітнес-тренерів.

Робота над собою, праця над своїм тілом — гідна, достойна справа, але якщо весь профіль в Інстаграм пістрявіє такими зображеннями, можна припустити, що людина невпевнена в собі: так, висвітлюючи своє “спортивне життя”, вона ніби очікує відгуків на цю тему, коментарів про свою фігуру і красу.

Невдалі фото друзів

Майже всі хоча б раз потрапляли в ситуацію, коли друг (або подруга) публікували в мережі кадр, де ви вийшли, м’яко кажучи, невдало. В такому випадку точно не варто розчаровуватися. Швидше за все, ваш приятель страждає від комплексів і за допомогою такої публікації хотів підняти свою самооцінку.

Розкіш і подарунки

Нормальна самооцінка не тягнеться до хвалькуватості та хизування, а от недосконала — публікує світлини розкішних подарунків та кадри розкішного життя. Вихваляючись статусними речами та VIP-локаціями, людина начебто запевняє, що у неї все добре, і підіймає свою самооцінку.

Бонусом до таких публікацій йдуть тексти типу «ти можеш все», «мільйони дістаються наполегливим» і так далі. Так люди починають самі підтримувати себе в складній ситуації та борються з невпевненістю.

Знімки, де не видно частини обличчя

Ті, хто любить фотографуватися, прикриваючи обличчя волоссям або руками, або робити знімки в профіль чи зі спини, часто сором’язливі та закриті в собі. Більш того, вони можуть страждати не тільки від прихованих комплексів, а й від соціальних фобій. Якщо така людина є у вашому оточенні, то постарайтеся зробити так, щоб їй було з вами спокійно і комфортно: так їй буде легше по-справжньому відкритися і бути собою.

Бонус: Публікації 24/7

Впевненій в собі людині не треба ділитися з усією мережею своїми планами на вечір або досягненнями на роботі, — такої думки дотримуються психологи. А ті, хто має проблеми з самооцінкою, навпаки часто впадають в залежність від постингу: вони мусять мати постійну увагу і схвалення з боку громадськості.

Тому якщо ви помітили, що подруга почала занадто часто публікувати світлини в соціальні мережі — їй потрібна підтримка, можливо, у неї в житті нелегкий етап.

Зрозуміло, якщо дівчина кілька раз поділилася мотиваційними цитатами чи один раз виклала букет від нового коханого, це зовсім не обов’язково свідчить про низьку самооцінку. Але якщо під описані вище пункти потрапляє весь її поофіль, то це про щось свідчить і варто її підтримати, похваливши нову зачіску або вдало підібрану сукню.

Які з цих світлин ви помічали на сторінках друзів? Знайшли паралелі між знімками людини та її впевненістю в собі?