Принципи зведення приватних будинків в Швеції і як їх перейняти

Шведські вулички з приватними будинками схожі на казкову замальовку. Охайні й невеликі, вони стають окрасою провінційних міст. Там ви не побачите величезних маєтків на пів вулиці поруч з покинутими руїнами. Всі будиночки добірні. Будинки в Швеції зводяться за декількома принципами, які відрізняються від звичних нам способів зведення будівель. Добре було б запозичити цей досвід деяким будівельникам.

Будинки у Швеції

Шведи переважно живуть в своїх приватних будинках. Вони вважають, що життя в багатоповерхівці — справжнє нещастя. Якщо колись ви скажете шведу, що живете в квартирі, він погляне на вас із жалем. Шведи сім’ями прагнуть перебратися ближче до природи, щоб дітям було де погратись й подихати свіжим повітрям.

Каркасні дерев’яні будиночки будують чи не за добу. Попри те, що будівництво відбувається дуже швидко, в будинку все продумано до дрібниць. Спочатку, звичайно, встановлюють каркас дому на фундамент по намічених зонах. Потім встановлюють обшивку і покрівлю з вікнами, відразу займаються проведенням і установкою сантехніки. На вигляд шведські будиночки непомітні. Але не тільки в цьому їх особливість.

Принципи зведення будівель

Будинки Швеції базуються на чотирьох основних принципах: екологічні матеріали, мінімалізм, енергозбереження, відкритість. Будівельні матеріали шведів натуральні: камінь, дерево, штукатурка. Причому пластикові вікна тут теж рідкість, найчастіше ви зустрінете міцні дерев’яні охайні вікна.

При будівництві та облаштуванні будинку переважає мінімалізм. Зовні це звичайна коробка з дахом, вікнами і дверима. Усередині звичайні білі шпалери — і досить. Зовні шведи фарбують свої будинки в синій, жовтий, бежевий кольори. Але їх улюблений колір — червоний. Зовні будинок не прикрашають ні фасадними утепленнями, ні гномиками біля ганку. Також на газоні ви не помітите клумб зі старих коліс.

Навіть добре забезпечений швед не буде споруджувати палац посеред вулиці. Вони вважають, що будинок повинен бути не гіршим і не кращим від сусідського. А ще навряд чи ви помітите триметрові огорожі вздовж ділянок. Вище двох поверхів шведи не будують в приватних будинках, у них це вважається поганим тоном. Екологія на першому місці для порядних шведів. Вони намагаються не завдавати шкоди планеті. Тому й багато з них встановлює на будинку сонячні батареї та вітрогенератори.

Фасади будинків Швеції виходять на вулицю. Шведи не сприймають ніяких фіранок, вони дуже відкриті люди. На їхню думку, не варто закриватися від сусідів, це виглядає негарно і наштовхує на погані думки. Якщо ви помітити фіранки в шведських будинках, то, швидше за все, в цих будинках живуть іноземці.

Шведський інтер’єр

Шведи спеціально не будують будинків з високими стелями. Навпаки, чим нижча стеля, тим краще. Іноді господарі будинків навіть фарбують стелю в темний колір, щоб вона здавалася ще нижчою. Так людям в Швеції набагато затишніше і вони почуваються в безпеці. В інтер’єр шведського будинку додають романтики свічки, які часто запалюють. Шведи купують їх мішками.

Дуже цікаво дізнаватися, які звичаї і звички є у різних народів. Мислення, інший підхід до вирішення завдань — позитивний досвід можна перейняти і зробити своє життя комфортним і раціональним. Ми б із радістю змінили міське метушливе життя на буття в приватному будинку за містом. А ви хотіли б пожити в шведському казковому будиночку?

За матеріалами