Продукти для довголіття — як дожити до 100 років. Вивчаємо поради лікаря

Американський лікар Майкл Грегер (Michael Greger) захопився темою харчування ще в дитинстві. Коли йому було 6 років, його бабусі поставили невтішний діагноз — хвороба серця на останній стадії. Літня жінка не змирилася з тим, що жити їй залишилося лише кілька років, і взяла лікування у свої руки. Вона почала дотримуватися рослинної дієти та займатися спортом. Через деякий час маленький Майкл знову зміг гратися з улюбленою бабусею і вирішив, що в майбутньому хоче допомагати людям.

Нас в Тутка зацікавили прості поради з харчування від лікаря з 25-річним стажем. Цей американець усе своє свідоме життя вивчав питання здоров’я і сформулював кілька важливих правил, що стосуються цієї теми.

За свою медичну кар’єру Майкл Грегер зрозумів, що більшості поширених захворювань можна уникнути. Він упевнений, що дожити до 100 років — це не фантастика, а реальність для людей, які дотримуються здорового способу життя. Для цього треба відмовитися від куріння, ходити як мінімум по 22 хвилини на день, харчуватися переважно рослинною їжею, виключити зі свого раціону перероблені продукти, не мати зайвої ваги, тримати в межах норми рівні холестерину, цукру в крові та тиску.

Особливу увагу Майкл Грегер приділяє їжі. Американець склав перелік продуктів, які потрібні нам щодня. Радимо зберегти собі чек-лист від фахівця і постаратися його дотримуватися. Звичайно, мало кого здивує порада їсти фрукти, овочі та горіхи. Але чи багато людей серед нас замислюється про це кожного дня?

Людям, яких лякає такий обсяг їжі за день, лікар нагадує про розмір порцій. 1 прийом злаків — це жменя крупи або пасти, шматочок хліба. Порція фруктів і овочів відповідає розміру кулака, для горіхів досить 40 г, а для зелені – 1 чашки.

У своїй книзі Майкл Грегер обіцяє, що кожен, хто буде дотримуватися його рекомендацій з харчування, зможе розраховувати на здорове і довге життя.

Для того, щоб скласти чек-лист необхідних кожній людині продуктів, американець вивчив найпоширеніші захворювання. Він пояснив, що їжа — це найкраща профілактика. Ось що радить Грегер для профілактики небезпечних хвороб:

  • Ішемічна хвороба серця: їжте бразильські горіхи (лише 4 горіхи в місяць знижують рівень холестерину в крові краще, ніж статини); вибирайте продукти, багаті калієм (зелені овочі, банани, абрикоси) — вони зміцнюють судини та серцевий м’яз; їжте цитрусові — вони містять фітонутрієнт гесперидин, який покращує роботу серцево-судинної системи.
  • Захворювання легень: не паліть (таку пораду Майкл Грегер дає для профілактики кожної хвороби, але в даному випадку наявність цієї згубної звички має вирішальне значення); додавайте до їжі куркуму — спецію, яка блокує дію канцерогенів і перешкоджає утворенню ракових пухлин; їжте броколі — хрестоцвітий овоч, який допомагає блокувати утворення метастазів.
  • Захворювання головного мозку: пийте овочеві та фруктові соки — завдяки вмісту поліфенолів вони знижують ризик розвитку хвороби Альцгеймера; під час готування додавайте до страв спеції — в них багато антиоксидантів; зверніть увагу на шафран — згідно з дослідженнями, він може поліпшити когнітивні функції навіть вже хворих людей.

  • Хвороби печінки: відмовтеся від алкоголю; снідайте вівсянкою; додайте до раціону журавлину — вона перешкоджає накопиченню жиру в печінці.
  • Депресія: їжте більше зелених овочів і ягід — завдяки вмісту фітонутрієнтів вони діють як легкі антидепресанти; додайте до раціону насіння кунжуту і гарбуза — в них є триптофан, який допомагає серотоніну потрапляти в мозок.
  • Гіпертонія: вживайте насіння льону — це один з найефективніших способів знизити тиск; не забувайте про руколу і буряк — завдяки вмісту азоту вони покращують еластичність судин; пийте чай каркаде — лише 2 чашки цього напою на день забезпечують таку ж дію, як початкова доза препарату від тиску.

Звичайно, порція броколі або один бразильський горіх — це не гарантія відсутності хвороб, але збалансований і продуманий раціон, який містить всі продукти зі списку Майкла Грегера, — чудова інвестиція у своє майбутнє.

Ви згодні з тим, що за допомогою певної їжі можна розв’язати проблеми зі здоров’ям?

Facebook Коментарі

Пов'язані статті

Back to top button
Close