Психолог розповіла про те, чому кожній жінці іноді варто побути на самоті

Брак вільного часу — бич сучасного життя. Особливо це відчувають на собі жінки, які хочуть встигнути все одразу: створити затишок в домі, заробити гроші й зробити так, щоб всій сім’ї було комфортно. Найчастіше в цій гонитві вони забувають про себе. Про це розмірковує психолог Лілія Ахремчик, яка закликає жінок зупинитися і присвятити якийсь час собі.

Жіночу половину редакції Тутка цей текст зачепив за живе. Ми навіть задумалися про необхідність змінити свій стиль життя.

Час, коли немає дітей, чоловіків, родичів, коли можна вимкнути телефон, коли можна думати тільки про себе.

Можна поїхати ген далеко за місто. Виїхати не туди, де дітям зручно купатися, а в те місце, яке сама любиш. Одягнути те, що тобі подобається: блакитну маєчку з котиком та босоніжки, які дочка називає божевільними. Не думати про те, чи буде в цьому зручно носити дитину на руках чи сподобається це чоловікові. Просто одягнутися так, щоб ти сама собі подобалася, щоб тобі від самої себе було прикольно.

По дорозі купити собі поїсти. Не те, що хочуть діти чи побажав чоловік, не те, що корисно, а те, що ти сама хочеш. І нехай тобі буде подвійно смачно, тому що шкідливо.

Десь на п’ятнадцятому кілометрі подумати про щось важливе і вирішити обов’язково це записати. І одразу забути про це, коли густий хвойний запах вдарить у твій закладений від міської алергії ніс.

Ти триста років не ходила босоніж по траві. Як же твої ніжки скучили за м’яким дотиком трави!

«Літо, я йду до тебе! Я йду до себе!»

Можна без сорому підставляти себе сонцю і не думати про те, чи добре виглядає твій неідеально плоский живіт. А потім зануритися в прохолодну воду. Ах!.. Це чудово, що ти можеш відчути шкірою, який світ ласкавий і ніжний з тобою.

Можна взагалі ні про кого і ні про що не думати, крім себе. Ці хвилини так рідкісні! Ніхто не смикає тебе, нікого не треба витирати й намащувати, нікого не треба поїти й годувати. Тільки себе. Ти у себе найулюбленіша і найрідніша. «Дитинко, я люблю тебе», – повторюй собі та будеш максимально задоволена.

Багато жінок бояться самотності. Від усвідомлення того, що півтори-дві години їм доведеться провести тільки з собою, у них починається паніка. Вони судомно намагаються знайти собі пару: подругу, приятеля, сестру, готові слухати безглузді й обридливі, як заїжджена платівка, розмови тільки тому, щоб заглушити свій внутрішній голос.

Це вони, але ти ж не така! Ти ж знаєш, що в будь-якій самоті є дві сторони: «страждаю» і «насолоджуюся». Для тебе самотність — це прекрасний час, час любові до себе. Триватиме він три години чи десять років — отже саме стільки тобі й треба. І він тим цінніший, тому що проминає. Все в житті проминає.

Як тільки ти навчишся розуміти й чути себе, навчишся розділяти те, що хочеш ти, і те, що хочуть від тебе інші, у твоєму житті з’явиться людина, яка буде уважною до тебе. Чи буде це хтось новий чи той, хто зараз поруч з тобою, — це неважливо. Ти будеш дбайливо ставитися до її бажань і поважати її шлях, тому що знаєш, як це — любити.