Розкішна жінка. Стаття, яка багатьом людям зламала уявлення про красиве життя

«У мене таке відчуття, що мої клієнти перед сеансом телефонують один одному і домовляються про тему бесіди. Нещодавно йшлося про розкішних жінок. Це навіть не про любов до себе, а про дозвіл бути яскравою, помітною, заявляти про себе», – пише психолог Олена Пастернак .

“«Відчуйте себе дорогою жінкою, купіть собі те, що ніколи не могли собі дозволити, і тоді Всесвіт зрозуміє, що ви цього варті, і дасть вам те, чого ви хочете». Це я процитувала анонс до тренінгу про жіноче благополуччя. Отож, мені час запровадити хештег «#спалити відьму». Всі ці історії про дозвіл собі чогось більшого закінчуються у день сплати комунальних послуг. Тому що вони – це гра на неврозах і страх бути відкинутим.

«Купіть собі розкішну білизну, вона зробить з вас жінку». Жінку не зробить. А ось кілька безсонних ночей забезпечить. Ні, не тому, що у вас буде секс, а тому, що вас згризуть витрачені гроші й думки, як прожити на решту тисячу до зарплати. Розкіш – це не труси, не помади, не ресторани і не підбори.

Справжня розкіш – це жити так, як тобі зручно. У зручних трусах. У зручних капцях. З тим кольором помади, який тобі подобається, або без помади взагалі. Їсти їжу, яка подобається, дружити з тим, з ким тепло, бути разом в любові, а не з почуття обов’язку.

Навчитися відмовлятися від непотрібного. Від того, що себе вичерпало. Зносилося. І берегти те, що подобається. 5-річна донька моєї подруги ціле своє маленьке життя ходить в гості тільки зі своєю ложкою. Вона може собі дозволити розкіш їсти тією ложкою, яка їй подобається. Її мама дуже соромиться, щоразу намагається виправдатися. А я почала брати з собою на пікніки свої прибори і посуд, тому що не люблю їсти з пластика. І мені начхати, що про це думають інші.

Розкішне життя – це не «адже ти цього варта». Це про те, що ця річ гідна вас. Чашка, подарована сестричкою. Батькова футболка, в якій так затишно засинати. Пиріг за маминим рецептом. Поцілунок коханої людини. Цікаві книги. Гарні фільми. Ті самі пісні. Свіжа постільна білизна. Чиста квартира. Життя, яке ти вибрала сама.

А ще розкішне життя не має тебе пожирати, якщо щось іде не так. Колготки можуть порватися. Тісто може не підійти. Друзі можуть не захотіти дивитися твій улюблений фільм. Кохана людина може тебе покинути. Ти можеш не отримати підвищення на роботі. Може статися все, що завгодно. Якщо у тебе щось не виходить, це ніяк не впливає на твою цінність. Це означає, що просто зараз все йде не так, як ти хочеш.

Розкішне життя – це мати можливість вибору. Зашити порвані колготки або купити нові. Викинути пиріг і замовити суші або намагатися спекти пиріг ще раз. Переглянути фільм самій чи піти з друзями в кафе. Відпустити чи боротися. Шукати нову роботу чи переглядати свої цілі на старій.

Розкішне життя – це жити за своїми правилами. Йти до своєї мети. Не шукати виправдання. Не бути зручним. Не виправдовуватися за свій вибір, свої мрії, свої інтереси. Казати: «Зі мною так не можна». І казати так: «Мені це можна».

Це все, що я хотіла сказати вам сьогодні. Обіймаю”.

А що робите ви, щоб відчути себе розкішною жінкою? Поділіться з читачами Тутка своїми секретами.

За матеріалами