in , ,

Розвіюємо міфи про коронавірус: 10 фактів та неправдивих міфів

Зачинені кордони, відсутність ліків проти недуги, паніка, людські смерті… апокаліпсис? Вся увага світу прикута сьогодні до центрів найбільшого спалаху пандемії, і ми теж не могли обійти осторонь від питання: ЯК вберегтися від вірусу і не захворіти?

ВООЗ просить не панікувати й більше детально роз’яснює про COVID-19 – що воно таке, у що можна вірити, а в що геть не варто. Тутка прочитав і вам розповість, щоб жоден вірус зневіри не прокрався до наших життів. І всі були здорові!

Коронавірус (китайський), COVID-19 або 2019-nCov – потенційно небезпечна вірусно-респіраторна інфекція. В більшості випадків хворі одужують, та в людей похилого віку й інших з групи ризику можуть виникнути неприємні ускладнення.

10 міфів та фактів про коронавірус

1. Міф: Коронавірус розповсюджується через предмети та гроші

Правда: За даними ВООЗ, інфекція дійсно може осідати на побутових предметах при чханні чи кашлі хворого, та ризик зараження нею в такому випадку дуже низький. Стежте за елементарною гігієною: ретельно мийте руки з милом та користуйтеся антисептиком.

2. Міф: Дитяча сеча знезаражує поверхні й уберігає від захворювання

Правда: Такого факту не зафіксовано. Повторимося: часто мийте руки, користуйтеся дезінфекційними й бактерицидними засобами.

3. Міф: Можна заразитися через посилки з інших країн

Правда: Немає реальних підтверджень такого факту. Допоки посилка дійде до одержувача, вірус точно згине.

4. Міф: Захворюванню запобігає часник і регулярне промивання носу солоною водою

Правда: Наразі немає медично підтверджених даних, що ці середники запобігають захворюванню коронавірусом, однак вони справді володіють знезаражувальною й антимікробною дією.

5. Міф: Вживання антибіотиків допоможе від зараження коронавірусом

Правда: Антибіотики не можуть вбити вірус COVID-19. Та при зараженні ним пацієнтам справді призначають групу антибіотиків, щоб вбити супутні бактерії, які проникають до ослабленого хворобою організму.

6. Міф: вірус з Китаю гине за низьких температур, тобто не діє на людину в холодну і сніжну погоду

Правда: Людський організм здатний підтримувати стабільну температуру тіла від 36 до 37 ºС, незалежно від кліматичних умов, тому помилково вважати, що прогулянка на морозі чи снігу вбереже вас від зараження вірусом.

7. Міф: Коронавірус шириться повітрям на великі відстані

Правда: Вірус не поширюється вітром чи повітрям, але передається повітряно-крапельним шляхом від хворого здоровій людині. Якщо людина поруч з вами чхнула чи кашлянула, і частинки її слини потрапили до вашої слизової — ризик зараження тоді цілком реальний. Зараження ще можливе тоді, коли після контакту з інфікованими предметами доторкнутися до слизових оболонок горла, рота, носа.

8. Міф: Можна заразитися через домашніх тварин

Правда: Наразі немає підтверджень, що тварини можуть переносити збудників вірусу на своїй шерсті. Та все ж миття рук після контакту з улюбленцями вбереже від ряду інших захворювань.

9. Міф: На коронавірус хворіють найперше літні люди

Правда: Вірусом заразитися може абсолютно кожна людина, але люди старшого віку та ряд осіб з хронічними хворобами мають вищий ризик зараження і перебігу недуги.

10. Міф: Вже знайдено ліки проти коронавірусу

Правда: На жаль, на сьогодні ліків проти коронавірусу ще не знайдено. Якщо вони б і з’явилися, то для їх тестування і випробовування на ефективність знадобилося б досить багато часу.

Як вберегтися від коронавірусу:

1. Уникайте близьких контактів з людьми: вітань за руки, обіймів, поцілунків.

2. Ретельно мийте руки з милом, користуйтеся антисептиком.

3. Утримайтесь від перебувань у місцях з великим скупченням людей.

4. Дезінфікуйте поверхні спиртовмісними та хлоровмісними засобами.

В цей важкий час бережіть себе та своїх рідних!

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел

Сподобалось?

5 правил миття рук, щоб не заразитися коронавірусом

Батькам на замітку: вчимося розрізняти коронавірус і застуду