in , ,

Самооцінка і жіночий гардероб: де між ними зв’язок

Іноді ми, жінки, заглядаємо в шафу, перебираємо, переглядаємо одяг, ностальгуємо, відчуваємо емоції. «У цьому я виблискувала!», «У цьому він мені сказав, що йде від мене…», і так далі. Жінки в усі часи використовували одяг для основних психологічних функцій.

Сигнали особистості

Жінки в усі часи використовували одяг для основних психологічних функцій:

1. Самовираження – реалізація своїх бажань, настрою, емоцій, почуттів до себе, до близьких людей та навколишнього світу. За одягом можна визначити характер, душевні переживання людини, те, що вона несе в суспільство, уявляє себе в різних сферах життя. Вибір одягу в цьому випадку відбувається несвідомо, інтуїтивно та приносить радість своїй власниці.

2. Маска приховування правди – функція одягу приховати справжнє «Я» і внутрішній світ. Знеособлення відбувається у виборі традиційного одягу, дрес- коду. Я знаю одну молоду жінку, яка завжди любила яскраві, квіткові, веселі малюнки, сукні-розлітайки та з її обличчя не сходила усмішка. І раптом я зустрічаю її в безликому, навіть манірному вбранні, – «Я тепер стала мамою і мені треба! мати пристойний вигляд».

3. «Захисна» функція одягу дозволяє зробити нас непомітними, з‘єднатися з навколишнім світом. Одягаючись по моді або як всі, не виділяючись в натовпі, використовуючи непомітні колір і стилі в одязі, ми приховуємо від людей своє горе, страх, свою індивідуальність і привабливість.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Ось і виникає запитання:

А як я проявляю себе перед людьми? Яка я? Чого я гідна? Чи щаслива я?

Внутрішній і зовнішній світи завжди взаємопов’язані. Сором’язлива і скромна людина навіть вдома без одягу буде відчувати себе не комфортно. А самовпевнена жінка може «максимально» роздягнутися в громадському місці.

Подивіться на свій гардероб уважно, постарайтеся уявити, що ви дивитеся очима інших людей. Можна легко визначити самооцінку за вашими улюбленими речами, поєднання кольорів, аксесуарів, зачіски, кольору волосся та інших атрибутів одягу і зовнішніх проявів.

Отже, почнемо:

1. Завищена самооцінка. «Я краща за інших!», «Я найкрасивіша», «У мене є що показати!», «Я сексі!», «Всі сходять з розуму від мене!» – це звичайні думки жінки із завищеною самооцінкою. Правда вона не здогадується, що вивищуючись над людьми, вона насправді ховає свою глибоку неусвідомлену невпевненість в собі, переконуючи всіх, яка вона «крута».

Її вибір одягу: модний, яскравий, сексуальний. Суконь в «обтяжку» і декольте більше, ніж треба. Навіть в банк на роботу вона вибере класику, але в яскравих тонах і відкриє ноги, або груди, або те й інше! Екзотичний стиль, яскраві фарби, котячі забарвлення – Не підходь – вб’є! І в той же час демонстрація доступності – міні, вузький одяг, що обтягує тіло.

Вибір кольорів такої жінки: червоний, білий, чорний, помаранчевий. Поєднання кольорів червоного і чорного, фіолетового з чорним, жовтого і фіолетового, зеленого з чорним.

Не дивлячись на зовнішню привабливість, доглянутість і маніакальне прагнення до позитивної оцінки тих, що оточують, у цієї жінки багато психологічних проблем. Найчастіше вони звертаються до психолога з численними образами на близьких і навколишніх осіб, у них, як не дивно, не налагоджується особисте життя, адже в них завищені вимоги до чоловіків і вони відчувають безліч розчарувань, якщо їх недооцінили.

2. Низька самооцінка. «Я гірша за інших», «Кому я така потрібна?», «Зі мною не цікаво», «Чи зможу я?», Я «товста», «негарна», «незугарна», «невміла», «роблю помилки» і т.д. Таких жінок, на жаль, дуже багато. Їхні проблеми тягнуться з дитинства: спершу не хвалили батьки, потім сміялися однокласники, а якщо ще й хлопець пішов до іншої!.. Минула «впевненість» в своїй невпевненості закріплюється іноді на все життя

Її вибір одягу: одноманітні, однотипні, кілька однотонних спідничок, скромних і непомітних суконь. Жодних міні та відкритих грудей. Класика, спортивний стиль або навіть повна відсутність стилю. Штани, іноді тільки одні штани. Я згадую одну свою клієнтку – на ній завжди були об’ємні светри з секонд хенду, під якими неможливо було розгледіти її фігуру! З дитинства її переконувала сестра, що вона товста і негарна, і вона повірила їй !!! А фігура у моєї клієнтки дуже навіть нічого – і зараз вона її одягає в красиві речі, які підкреслюють її красу.

Кольори у жінок з низькою самооцінкою так само не помітні – сірі, світло-жовті, синьо-сірі, зелено-коричневі, не яскраві, «зручні», щоб стерти індивідуальність. У кращому випадку такі жінки намагаються копіювати чийсь стиль, одягаючись «як всі». Аксесуари не будуть виділятися – дрібні та тонкі ланцюжки або взагалі їх відсутність.

3. Адекватна самооцінка. На щастя, зараз безліч жінок читають журнали, дивляться фешн, ходять на танці, йогу, до психологів, розвивають свою особистість, покроково вчаться любити себе. Це, звичайно, знаходить відображення в їх одязі. В основному такі жінки відчувають позитивні емоції, радість, відчуття краси і самодостатності. Такі жінки завжди гармонійно одягнені, вони ніби зливаються зі своїм образом, все в них прекрасно: і хода, і посмішка, і одяг. І головне – жодної зарозумілості. Будь-який стиль: сільський, класика, екзотика – ніби створений для неї. Але є і секрети: жінки з адекватною самооцінкою знають свої плюси й мінуси зовнішності – і підбирають одяг і стиль, який підкреслюють їх плюси і прикриває недоліки.

Улюблені кольори: бузковий, жовтий, синій і навіть червоний, але не агресивний, а спокійний, коричневий у поєднанні з жовтим, червоний з жовтим або синім. Аксесуари красиві, модні й звичайно зручні. Любов до себе і гармонію всередині у таких жінок видно відразу по їх цілісному образу.

6 ворогів самооцінки

Подивіться свій гардероб:

1. Не ваш розмір – заберіть всі речі, які вам малі чи великі. У них людина завжди виглядає погано.
2. Чужий вибір – якщо одяг вибрали подруга, сестра, мама, не одягайте його навіть як послугу, бо ви будете почувати себе некомфортно.
3. Плями, потертості – на смітник! Навіть якщо вони улюблені та заношені до дірок. Купуйте нові, інші – оновлення і вам не завадить.
4. Погані спогади – дорогі знайомі, важкий період… всі речі, які викликають негативні емоції, забираємо з дому!
5. Архів – якщо ви не одягнули речей до цього року, роздайте їх друзям, знайомим, до церкви.
6. Соромлюся носити – а ось ці речі не поспішайте викидати або віддавати. Навпаки – ні, вони будуть для вас тренінгом. Відвідайте психолога, потім стиліста – і ви відчуєте себе королевою на балу.

Поради та рекомендації для підняття самооцінки:

1. Хваліть себе до 10 разів на день – і за справу, і просто так.
2. Спілкування – намагайтеся спілкуватися з людьми, які вас цінують, поважають, говорять компліменти й уникайте тих, хто намагається підірвати вашу віру в себе.
3. Список переваг – у всіх є «плюси» і «мінуси». Пишайтеся своїми плюсами, напишіть їх у блокноті, читайте, доповнюйте. І навіть якщо є список недоліків, складіть план їх усунення і переведення їх в свої достоїнства.
4. Гардероб і постава – спина пряма, груди вперед, очі в очі, і чоловіки всі біля ваших ніг. А з одягом вам допоможе стиліст й інтуїція.
5. Порівнюйте себе ТІЛЬКИ З СОБОЮ. Ви унікальні, ви ростете, розвиваєтеся, вдосконалюєтеся. Цінуйте кожен крок і кожен період в житті.
6. Любіть себе, і будете виконувати свої бажання. У кожній з нас є маленька дівчинка – ось її виховуйте, даруйте їй подарунки, приносьте задоволення.
7. Перегляньте свою відповідальність за інших, всі ці «повинна», «треба», «зобов’язана». Може, ваші близькі впораються без вас?! А у вас з’явиться час на себе, на сон, на манікюр, на похід в кіно і на побачення.

Якщо мої рекомендації викликають протест, відмовки, небажання їх виконувати або навіть роздратування і злість, знайте – у вас дійсно серйозні проблеми зі ставленням до себе. Без допомоги психолога не обійтися. Не витрачайте своє дорогоцінне життя даремно! Воно може бути прекрасним і радісним.

Робіть щось, йдіть до своїх мрій!

Переклад Тутка за матеріалами

20+ звичок жителів Швеції, завдяки яким їх країна – одна з найщасливіших у світі

Вуличний художник створює об’ємні графіті, що стирають межу між намальованим і реальним