in ,

Що станеться з вами, якщо ви лягаєте спати одразу після прийому їжі

Одразу після смачної вечері ми хочемо одного — спати. Та саме цього варто уникати. Сон чи просто лежання одразу після сну має незручні наслідки для вас. Можна розпізнати тривожні сигнали, та ніколи не здогадатися, що вони пов’язані саме зі сном після їжі.

Ми в Тутка дослідили, чим небезпечний сон після обіду чи вечері та радо ділимося знаннями з вами. В бонусі розповімо про точний період часу, який треба “не спати” після їжі.

1. Можна одержати печію

Зазвичай кислота виробляється тоді, коли треба перетравити їжу в шлунку. Тут допомагає сила земного тяжіння, і гостра кислота стікає донизу. В положенні лежачи остання залишається в шлунку та може вступити в реакцію з чутливими органами травної системи. Так виникає печія — болючі відчуття у грудній клітці та гортані.

2. Знижується якість сну

Якщо ви споживаєте велику кількість їжі одразу перед сном, травний процес триває уві сні. Причини неспання в кожної людини різні: занадто активний мозок під час метаболізму, печія, що дошкуляє, а ще залежить від об’єму та виду спожитої їжі.

3. Нічні жахи стають реальними

А потім приходять кошмари. Як вже згадувалося вище, прискорений метаболізм активізує діяльність мозку. Ви входите у фазу швидкого сну, де починають терзати погані сновидіння. Тож якщо спостерігаєте, що часто страждаєте від кошмарів чи страшних візуалізацій — утримайтеся від їжі перед сном.

4. Сон буде перериватися частими позивами в туалет

Деякі люди мають гостру потребу відвідувати туалет посеред ночі — це називається ноктурія. Вона залежить від кількості кофеїну та їжі, яку ви спожили за день. Їжа має бути діуретична, тобто така, що не викликає позивів до туалету. До неї належить кава, чай, випічка з шоколадом та деякі ліки.

5. Ви можете навіть погладшати

Сон одразу після їжі не дає організму змоги спалити всі калорії з їжі. Тож навіть якщо перемагає бажання передрімати на канапі після ситного обіду, варто залишитися у активному стані організму, щоб зайві сантиметри не відклалися на талії.

Бонус: Через який час після споживання їжі можна лягати спати

Щоб попередити печію чи нічні кошмари, варто зачекати, щоб після вечері вся їжа перемістилася до тонкого кишківника. За словами дієтологів, на це потрібно до 3 годин. Це — не обов’язково всім виконувати, та варто пам’ятати.

А вас турбували неприємні відчуття після їжі під час сну? Які саме?

За матеріалами

Сподобалось?

7 звичних речей, які можуть бути небезпечними, а ми про це навіть не підозрюємо

4 “що треба робити” та 4 “чого не варто робити” для здоров’я колінних суглобів