Що «здешевлює» жінку

Підгледіла в мережі дивовижну історію. Настільки дивну, що вона витягнула мене з депресії. Прочитала список того, що «здешевлює» жінок…

Зачепилася, звичайно ж, найперше за своє – «волосся неприродних відтінків». Потім за своє друге — великі сумки. І своє третє — кеди. І далі полетіло до купи: розірвані джинси, в’язані светри, прозорі колготки, речі з поліестеру та натурального хутра.

Кеди треба змінити на лофери, великі сумки на клатчі, а волосся фарбувати у природні відтінки. Мені соромно, але я зізнаюся, що не пам’ятаю свого природного кольору волосся. Замість поліестеру — кашемір, замість хутра — альпака, рвані джинси зашити, в’язані светри розпустити, в прозорих колготках тримати цибулю.

Мені лише цікаво, для кого все це пишуть?

Прокинулася жінка вранці, приготувала сніданок, дітей зібрала. Старшого до школи, молодшого в дитсадок, чоловіка на роботу. Накричала на старшого за те, що розмазав зубну пасту по дзеркалу. Молодший, поки сварила на старшого, напудив у штанці. Переодягнула молодшого. Повела в садок, в садку сказали здати тисячу на аніматорів — там якесь свято осені має бути. Зателефонувала вчителька старшої дитини, що він загубив змінне взуття і треба здати дві тисячі на нові мати в спортзал. Запізнилася на роботу, написала пояснювальну, начальник накричав, головний бухгалтер накричав, премії не буде, зарплатні на цьому тижні теж і твій кредит — твої проблеми. Зайшла під час перерви в Інстаграм, і зрозуміла, що увесь цей апокаліпсис через те, що вона виглядає дешево і з великою сумкою ходить замість клатчу.

Далі можна написати мотивуючу статтю про те, як вона купила не змінне взуття синові, а клатч. Почала ходити всюди з клатчем — і в метро, ​​і в магазин, і сміття виносити. Чоловік як побачив її з клатчем, то відразу зрозумів, що перед ним богиня. Почав у магазин сам ходити і так надихнувся тим, що дружина у нього дорога, знайшов третю роботу, а краще бізнес свій придумав, розбагатів. Розпочали вони продукти додому замовляти, ні — в ресторан щодня ходити. А на роботу вона більше не пішла, і старший змінку знайшов, молодший почав пісяти в унітаз. А колишній начальник приповз на колінах і подарував їй свою фірму та пальто з альпаки. Хотів шубу, але вона не така, вона дорога жінка, яка не носить хутра.

Я вірю, що клатч, або червона сукня, або рожеві окуляри, або кришталеві туфельки можуть стати тим гачком, за який жінка може витягти себе з багна. Тільки однієї сукні мало. Знаєте, скільки разів я бачила, як людина судомно хапається за все, що, на її погляд, допоможе їй вилізти наверх. Але потім все ж скочується назад і зверху намащується товстим шаром провини і як вишенька на тістечку впадає у відчай, що вкотре не вийшло.

Тому що дешево — це не коли ти купуєш поліестер замість кашеміру. Дешево — це не про гроші. Будь-яка нормальна людина купує те, на що гроші є. Дешево — це про те, на що витрачається життя. І про те, що іноді недостатньо ресурсу на себе.

Мені здається, що бути жінкою дорогою, яка знає собі ціну, не означає міняти кеди на лофери або навпаки. Це про те, що робити зі своїм єдиним життям. Вибирати те, що тобі підходить з того, що ти можеш собі дозволити. І знати, що робити, щоб дозволити більше. Приймати рішення на свою користь. І не зливати своє життя в нікуди, а проживати його, не чекаючи на розпродаж.

Фото з відкритих джерел
За матеріалами