Скручування листя на помідорах: термінові заходи, які необхідно провести, аби не залишитися без врожаю

Помідори — надзвичайно популярний овоч. Його вирощують майже всі власники городніх ділянок. Зазвичай, особливих проблем у процесі вирощування немає, але ми помітила, що на помідорах починає скручуватися листя. Спочатку подумали, що це справа шкідників, і звернулися за порадою до знайомого агронома. Виявилося, це не шкідники.

Жирування помідорів

Виявляється листя може скручуватися лише на певних сортах помідорів й бути наслідком жирування. Сама рослина виглядає доволі непогано, але урожаю у вас найімовірніше не буде.

Ознаки жирування:

  • ущільнене і скручене листя;
  • потовщені стебла рослин.

Причини жирування помідорів

Найчастіше жирують рослини, які ростуть у теплиці, рідше — у відкритому ґрунті. Причинами жирування є неправильний догляд та умови вирощування помідорів.

  • Неправильне внесення добрив. Занадто велика кількість добрив може стати причиною жирування. Особливо на це може повпливати надмірна кількість азоту.
  • Висока вологість повітря і нестача сонячного світла. Зазвичай, ця причина є ключовою для початку жирування помідорів, які вирощуються у теплиці. Рослинам необхідна гарна вентиляція повітря та достатня кількість сонячного світла, а у теплиці вони ростуть занадто близько одне до одного.
  • Надмірне зрошування. В такому випадку рослина буде витрачати всю енергію на розвиток кореневої системи, а на формування плодів сил не вистачить.

Що з цим робити?

Якщо жирування помідорів почалося через надмірну кількість азоту в ґрунті, рослину треба підгодовувати, але вже іншими добривами. Для цього вам знадобиться сульфат калію, який спрямує всі сили рослини та формування плодів.

Вам знадобиться:

  • Сульфат калію — 1 ст. л.;
  • Вода — 10 л.

Приготування та застосування:

  1. Розводимо сульфат калію у воді та залишаємо настоюватися на 5 хвилин.
  2. Поливаємо помідори чистою водою, а вже потім нашим розчином. Так помідори будуть краще засвоювати калій.
  3. На один кущ варто витрачати по 500 мл розчину.

Якщо використовувати сульфат калію вам не хочеться, його можна замінити деревним попелом, але ефективність буде не такою високою.

Ви колись мали таку проблему з помідорами? Як її розв’язували?

За матеріалами: poshepky.com