in , ,

Світ без грошей – 12 очевидних змін

За даними істориків, металеві знаки як гроші вперше почали використовувати 5000 років до нашої ери. З того моменту вони суттєво змінилися: сьогодні людям відомі копійки, банкноти, кредитні та віртуальні гроші. Життя крутиться довкола грошей і вони нами керують: якби зі світу зникли всі засоби збагачення, наслідки вплинули б на кожного з нас.

Тутка проаналізував увесь вплив, який гроші чинять на суспільство і виокремив 12 очевидних сфер їх впливу. Що би було, якби ми жили у світі без них?

1. Менше розлучень

Вчені визначили, що найголовніша причина розлучень – грошові суперечки. Без них і проблем не було б. Кількість розлучень би значно зменшилася.

2. Менше війн – більше миру

Найвідоміші війни розпочиналися з метою більшого контролю грошовими потоками. Країни, які хотіли мати багато впливу, підкорювали собі інші народи.

Без грошей і війни припиняться, і більше ніколи не буде, наприклад, Війни за незалежність США.

3. Зникнуть безхатьки

Багато людей вірять, що право на житло – базове право для кожної людини, проте наш світ ще не скоро зреалізує таке бажання. Сьогодні ціни на житло чи його оренду продовжують зростати, а кількість безпритульних людей збільшується. Якби не було грошей, людям не треба було б переживати за оренду чи придбання домівки, останні були б у вільному доступі для кожного. Кожен з нас мав би свій затишний куточок.

4. Скорочення темпів матеріалізму

Ми помилково прирівнюємо поняття матеріалізму і любові до грошей. У світі без грошей ми би так їх не любили, і матеріалізм би просто перестав існувати.

5. Зникла б розкіш

Розкішні забаганки (прагнення до подорожей і придбання найновіших технічних винаходів) були б доступними для всіх. Невпорядковане витрачання грошей теж би зникло.

6. Незахищена торгівля та обмін послугами

Зникнення грошей спричинило б повернення до прямої торгівлі: продавці б напряму пропонували свої послуги. Все ж, кризи тут було б не уникнути, адже кожна людина по-різному оцінювала б свої товари й вимагала за них відповідної винагороди.

7. Популярному онлайн-шопінгу прийшов би кінець

Покупки в Інтернеті сьогодні стають ще більш популярними, а зі зникненням грошей вони б повністю припинилися. Як і онлайн-продажі.

8. Зміни у працевлаштуванні

За відсутності грошей можливі дві ситуації:

– Люди будуть з радістю йти на роботу, не будуть працювати понаднормово задля більшої зарплатні або
– Люди взагалі не ходитимуть на роботу: навіщо туди взагалі іти?

9. Ресурси швидше б закінчувалися

Якщо тобі не треба нічого купувати, воно закінчиться значно швидше. І кожному стане легше це отримати.

10. Світ втратить більшість зв’язків

Торгові зв’язки й світова економіка без грошей приречені на загибель. Такі міжнародні інституції, як Євросоюз, відчують на собі сильний негативний вплив. Можливо, країни зачинять свої кордони та людям буде важче подорожувати по світу.

11. Зменшиться розрив між бідними й багатими країнами

Без грошей зникне саме поняття “багатої” та “бідної” держави. Їх однаково оцінюватимуть і за наявними благами, і за важливістю.

12. Менше корупції та зловживання

Знищення грошей призведе до краху корупції й експлуатації робочої сили. Ні за що більше не треба буде платити, багаті перестануть ними бути. А людей стане важче використовувати.

Цей процес вплине також і на політику, ми назавжди забудемо про факт “відмивання грошей”.

Без грошей світ став би іншим, і невідомо, чи наше суспільство готове до такого. На вашу думку, якби це все ж сталося, які наслідки відбулися б насамперед?

20+ правил етикету для вихованих людей

Користувачі Твіттер розповіли, як люди легко нокаутували їх однією фразою