Святий Миколай іде: ким він був, той святий Миколай і що такого зробив, що ми всі його так шануємо?

Чарівне свято, таємнича ніч, якої так чекають всі малюки світу, та й дорослі теж… І вона сьогодні… Постать святого чудотворця Миколая долинає крізь віки, несе не лише щедрі дарунки, але й мир, благодать, спокій.
Тутка поділиться сьогодні цікавинками про це свято. Обов’язково до прочитання і дорослим, і малим!

Традиція святкування Дня Миколая не чужа ні нашій, ні західній церковним традиціям – там святого шанують 6 грудня, а у нас, з різницею у два тижні, – 19-го.

Хто він такий, Святий Миколай?

Одразу скажемо: особа та постать Миколая не міфічна й не вигадана, а цілком історична, реальна та правдива. Цей чоловік був насправді святою людиною, мудрим Божим слугою. Миколай служив єпископом у місті Мирах, що в Лікії, Мала Азія, звідси його церковна згадка як “єпископ Мир Лікійських”, яку часто чуємо від священників і не розуміємо, що вона означає. Єпископ Миколай брав участь у Першому Вселенському Соборі 325-го року у Нікеї, дуже важливому для життя всієї Церкви. Помер близько 345-го року.

Він відзначався глибоким почитанням Христової віри. До імені Миколая часто додають епітет “чудотворець”, бо український народ здавна шанував і молився до Господа через заступництво його ревного святого. І він ніколи не залишив людей в нужді, а постійно спішив на поміч.

Про життя Божого чоловіка знаємо небагато, здебільшого із легенд. Народився він у місті Патарі в родині віруючих та заможних християн. Батьки його, Теофан і Нона, передали свою віру синові, а дядько його, будучи єпископом, свого часу висвятив небожа на священника. Миколай зростав у любові до Бога та людей, опікувався бідними та сиротами, а по смерті Бог наділив його здатністю творити чудеса. За переказами, увесь спадок, який батьки залишили синові, він віддав нужденним.

Чудова традиція на Свято Миколая дарувати подарунки таємно, приховано, але сьогодні не забудьте прийти до тих, кому немає кого очікувати, хто самотній та бідний, і принесіть крихту світла та жменьку любові.

Нагадаємо лише, що до Святого Миколая за особливий захист моляться водії в дорозі, моряки на кораблях, мандрівники та продавці.

Святий Миколай у світі

Світ знає нашого дорогого святого під назвами Фадер Крістмас, Міклаш, Сінтер Клаас, Санта Клос, Пер Ноель, Санта Клаус, Йолопукі. Традиційно дітки знаходять подарунки під подушкою, а в Німеччині, як перед Різдвом, діти готують шкарпетки та черевички, які залишають біля комина. Албанські малюки постять цілий день 5 грудня, а потім пізно вечеряють. Замість різочки нечемні малята знаходять під подушкою шматочок вугілля, камінець або сиру картоплину.

Народні спостереження у цей день

Українці, як завжди, дуже уважні до змін природи та природних явищ, тож і на свято Миколая наш народ запримітив таке:

  • Найчастіше цього дня починалися морози – Миколині морози їх називали.
  • Скільки в день Миколи зимового є снігу, стільки на Миколи літньої трави (Микола літній святкується 22 травня).
  • Як на Миколи піде дощ – на врожай озимини, а як сніг – на хліба й городини.
  • У кожному році два Миколи: до першого Миколи не буває холодно ніколи, а до другого Миколи не буває тепла ніколи.

Всім бажаємо гарного вечора та ночі Святого Миколая! Нехай цей великий святий сповнить всі бажання ваших сердець!!