in , ,

Таке може трапитись тільки в Індії. 20+ особливостей побуту індійців

Тутка сьогодні хоче відірватися від атмосфери Боллівуду й показати своїм читачам справжню Індію, Індію зсередини, Індію старовинну. Не будемо думати про погане, а разом вирушаймо в цю екзотичну країну.

Індійці обожнюють свій кінематограф

І це ще м’яко сказано: боллівудські улюбленці — загальнонародні. Їх люблять, ними захоплюються, під стінами їх будинків вишиковуються черги, щоб лиш краєчком ока глянути на зірку. Тоді як такі відомі фільми, як “Термінатор” чи “Титанік” можуть бути невідомими для простих індійців, а про the Beatles взагалі мова не йде.

Щоденна кількість пасажирів залізниці в Індії перевершує населення Австралії

Пригадуєте славнозвісні інтернет-світлини переповнених потягів, людей, які сидять зверху на вагонах й вивішуються з вікон? Справді, залізниця в Індії залюднена й туристи навіть жартують, що якщо ти не їхав у місцевому потязі, то й в Індії не був взагалі.

Якщо класифікувати типи індійських потягів, то найкращим є 1-ий. Він нагадує наше стандартне купе, де часто є кондиціонер, проте такі варіанти є не у кожному потязі. Такого типу, як наші СВ, в Індії немає взагалі. Нижче за класом йдуть схожі до нашого плацкарту, де шторками відділяють купе й бокові місця.
Sleeper – один з найбільш популярних типів: 6 поличок і 72 спальні місця.

Цікаво, що квитки на потяг будь-якої категорії продаються без зазначення місць: приходиш і займаєш вільні місця. І родзинка індійських потягів — постійні запізнення, навіть і на добу. Тому на вокзалі можна й заночувати.

Вуличні перукарні підстрижуть вас майже задарма

Перукарі тут ліцензії не потребують: розкладаєш стільчик посеред вулиці і все, чекаєш на клієнтів. Жінки тут стрижуться рідко, а чоловікам такий варіант дуже підходить.

В Індії живуть люди “третьої статі”

Хіджри — це чоловіки, які в певний етап свого життя вирішили стати жінками. Про них згадується ще в індуїстських священних текстах, та сьогодні така спільнота людей (а живуть вони закритими спільнотами) вважається кастою недоторканних, яку часто дискримінують.

Як живуть хіджри? Носять макіяж, жіночий одяг і прикраси. Займаються мехенді, тобто ручною працею, і танцюють на весіллях. Навіть без запрошення. Попри дещо зневажливий статус в суспільстві, серед хіджр є і професор вишу, і мер міста.

Уся продукція в магазинах маркована позначкою MRP — максимальною роздрібною ціною

Ціна не відрізняється у великих містах чи маленьких селах, і у вас не візьмуть більше, ніж вказано на ціннику. Товари для вегетаріанців позначені зеленою позначкою.

Діткам підмальовують очі

Індійці вважають, що так красиво і малюнок на очах захищає малюків від лихого ока. Та звичка має ще й практичне значення: так дітям роблять профілактику кон’юктивіту.

Крапку на чолі носять не лиш заміжні жінки

Такі прикраси називаються бінді й вони дуже популярні серед місцевого жіноцтва. Та носити їх можуть і незаміжні дівчата — їх крапочка буде меншою за розміром. Традиційно бінді наносять із шафрану, куркуми та інших барвників, але навіть у магазинах можна купити бінді-наліпки з тканини, які будуть триматися увесь день.

У штатах Мегхалая й Нагаленд організовують “живі” мости

Коріння каучукових дерев дуже міцне, і якщо сплітається разом, то такий міст може існувати навіть впродовж століть.

У південних штатах наречений втікає зі свого весілля

Дуже цікаві традиції в індійців: у південних штатах чоловік втікає від своєї дружини, а батько нареченої біжить за ним і просить одружитися з його донькою. А ще молодому хлопцеві виплачують чимале “придане” нареченої.

Весілля теж в індійців пишні: багате застілля, до 300 гостей, які дарують золото та багато грошей. Матері наречених участі у святкуваннях не беруть.

Ручне прання цінується більше, ніж машинне

Мумбай славиться своїм Дхобі Гат. Дослівно це місце перекладається як “квартал прачок”. Самі дхобі — каста, яка спеціалізується на пранні білизни. Вони настільки якісно перуть речі, що їх ручне прання краще, ніж машинне. Послугами дхобі користуються фешенебельні готелі, лікарні, впливові люди міста, хоч такі послуги теж недешеві.

Діти сплять з батьками до 6-7 років

Індійці так звикли: діти мають бути поруч із ними. Навіть спати в одному ліжку. Звісно, малі мають свої кімнати та ліжка, але така практика дуже популярна.

В Індії побутові прилади майструють самотужки з підручних предметів

Антени, тренажери, вентилятори — індійці не бачать жодних проблем, щоб зробити їх самотужки. Серед населення популярне слово jugaad – дослівно “аналог будь-чого з підручних засобів”. А навіщо витрачати гроші, якщо все можна зробити самому?

Сарі — найпопулярніша одіж

Сарі — традиційне індійське вбрання

Носити сарі, як і замотувати його — ціле мистецтво, якого дівчаток навчають змалку. Довжиною шматок тканини має від 4 до 9 метрів, який повинен триматися на тілі без шпильок (не всім, звісно, це виходить зробити).

Ціни на тканину варіюються від декількох рупій до сотень доларів за метр розшитої золотом тканини.
Попри те, що сарі часто сповзає й неслухняно тримається на тілі, воно є офіційною уніформою у школах, банках, готелях, авіакомпаніях, інших державних установах. А ще в ньому жінки примудряються їздити на мотоциклах і грати в футбол.

Батьки обирають своїм дітям наречених за оголошеннями у газетах

Зятів та невісток обирають зазвичай серед друзів і знайомих, але й часто вдаються до спеціалізованих реклам в газетах. У них потенційні наречені вказують свої фізичні дані, фінансові статки, вік, роботу, касту і навіть бажаний розмір приданого. Досить цікавий спосіб знайомства, погодьтесь.

Індійці обожнюють потрапляти до Книги рекордів Гіннеса

До чого лиш вони не вдаються, щоб зайняти ще одне місце на сторінках славнозвісної книги рекордів. Іноді “рекорди” такі дивні, що реєстратори відмовляються їх зараховувати, як от 2-кілометрова стрічка кексиків із коров’ячого лайна. Останнє, за що індійців все ж удостоїли честі рекордсменів — зібрання людей, одягнутих як Махатма Ганді (851 особа).

Митися без одягу — моветон

Століттями і роками індійці милися загально, в ріках чи водоймах, і тому традиція митися в одязі зовсім не дивна. Та й ванни як окремого приміщення для миття до сьогодні немає у всіх, а лише у 58% населення.
Навіть на пляжах індійці можуть купатися у сорочках і джинсах.

Чай традиційно п’ють з молоком і спеціями

Так звикли, і вам його так теж принесуть. Звичайний чорний чай тут треба замовити окремо і уточнити, що ви хочете саме його. Цікаво, що “чай” на хінді так і звучить “чай”, а чай зі спеціями – “масала чай”.

Індійським поліцейським доплачують за вуса

Влада штату Мадх’я-Прадеш вирішила, що вусаті полісмени авторитетніші для населення, тому саме таким на 30 рупій в місяць збільшили зарплатню. Спеціальна людина слідкує за формою вусів — щоб людей не лякали. Цікаво, а як тоді мають отримати свою надбавку жінки-поліцейські?

Перший у світі потяг-лікарня

Такі лікарні працюють в Індії з 1991-го року. Так навіть у найбільш віддалених районах пацієнти можуть одержати медичну допомогу.

Перед весіллям обов’язково складають гороскоп молодят

Зорі скажуть “ні” — то і весілля, ймовірно, скасують. Дівчина навіть може змінити ім’я (як і прізвище), щоб найкраще відповідати майбутньому чоловікові.

Корова — священна тварина не у всіх штатах

Такі штати, як Аруначал, Ассам, Трипур, Нагаленд та інші дозволяють забій великої рогатої худоби, решта за таке штрафують. До прикладу, за вбивство таких тварин можуть накласти штраф і до 10 років обмежити свободу в Хар’яні; карається ще й продаж тварин в інші штати.

Родини середнього класу й багатші індійці дають дах над головою хатній робітниці та її сім’ї

Хатні робітниці (айї) настільки популярні в Індії, що живуть поруч із працедавцями в особливих прибудовах біля їх помешкань. Так вона завжди поруч, і може допомогти в будь-яку хвилину.

Великі міста мають особливу службу доставки їжі до офісів

Новий індійський фільм “Ланч-бокс”, який удостоївся навіть каннської пальмової гілки, повністю відтворив нову реалію індійського життя: доставку їжі працівникам в офіси. Суть її полягає в тому, що спеціальна служба привозить обіди офісним робітникам. Вони або забирають їжу з дому, де її готує дружина, або співпрацюють зі спеціальними кулінарними компаніями. Їжу ретельно пакують у кілька контейнерів та у термосумках привозять до адресатів.

Робота кур’єрів дуже злагоджена, відповідальна і пунктуальна, чим і заслужила популярність індійського населення. Місцеві кажуть, що така їжа значно смачніша за бізнес-ланчі та обіди у кафе чи в ресторанах.

“Командоси любові” допомагають молоді побратися без згоди батьків

Мова йде про волонтерську організацію Love Commandos, які сприяють справжнім почуттям. Як вже йшлося вище, шлюби в Індії створюються за домовленістю, а тих, котрі йдуть проти системи, просто виганяють з дому. Саме таким “біженцям” і допомагає організація, надає молодим парам житло, юридичні послуги та навіть охорону. Щодня службовці одержують до 300 телефонних дзвінків з усієї країни. На підтримку волонтерів виступає і відомий актор Аамір Кхан.

Індійський McDonald’s не продає бургерів зі свинини та яловичини

Індійська мережа всесвітнього бренду не продає гамбургерів, бургерів та чізбургерів — частка споживання цих видів м’яса в Індії найнижча у світі. Натомість пропоную махараджу мак — сендвіч з овочевою котлетою чи куркою на вибір.

У потягах метро та приміських потягах є вагони лиш для жінок

Чоловікам туди — зась. Мета — захистити жінок, які в Індії часто терплять наругу.

Люблять розмальовувати автобуси і вантажівки

Таке прикрашання транспортних засобів стало доброю традицією і способом заробляння грошей. Ціна індивідуального дизайну доходить до $5000. Чого тільки не побачиш на автівках: цитати з мантр, квіти, традиційні орнаменти, зображення акторів, своїх дружин і дітей. Такі орнаменти розкажуть про регіон, звідки власник авта родом, які в нього статки й якої він віри.

Більшість населення розмовляє на суміші рідної та англійської мов

Навіть середній клас в Делі розмовляє на хінгліші — суміші хінді та англійської. Настільки англійська міцно увійшла у повсякденний побут, вона — єдиний загальний спосіб спілкування у всій країні.

А чи були ви в Індії? Чим вас ця країна вразила або розчарувала? Розкажіть, що відомо про Індію вам.

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел

Сподобалось?

10 points
Upvote Downvote

15+ секретів кондитерів, які вони не розкривають навіть своїм колегам

17 тварин, якими природа нас не тільки здивувала, а й перевершила саму себе