in ,

Телефон, клавіатура та дверні ручки — як правильно і що дезінфікувати під час карантину?

Як уже всім відомо, коронавірусом можна заразитися не тільки від прямого контакту з людиною, але й від доторку до різних поверхонь, на котрих живе вірус. Як правильно дезінфікувати ці предмети й поверхні, Тутка розповість поради лікаря.

Вірус із рук гине після миття їх милом щонайменше 20 секунд, як і після використання будь-якого антисептика з вмістом етилового спирту. З поверхонь зараза зникне після оброблення хлоровмісними засобами.

Як обробляти поверхні та мити підлогу

Насамперед скажемо про те, що вологе прибирання має бути щоденне. Особливу увагу зверніть на поверхні, з якими ми постійно контактуємо руками: дверні та інші ручки, клавіатура на пульті та від комп’ютера тощо. Ці поверхні радимо обробляти звичайним мильним розчином, змінюючи щоразу рукавички.

Якщо ви підозрюєте, що до поверхонь торкалися хворі на коронавірус, скористайтеся антисептиком зі вмістом ізопропанолу не менше 70% і етилового спирту 60%. Ганчірки чи рукавички після використання обов’язково викинути.

Підлогу миємо хлоровмісними засобами: 5 ложок хлорки на 1 л води. Після прибирання провітрюємо приміщення, гарно розчинивши усі вікна. Ганчірки після прибирання перемо в машинці за температури 50 градусів, рукавички так само оброблюємо і висушуємо.

Як обробляти поверхні у ванній кімнаті та туалеті

Таке прибирання здійснюється за допомогою мильних або хлоровмісних засобів. Для унітазів та поверхонь у ванній бажано обрати паперові рушники, які потім викидаємо у пакети із зав’язками й даємо відстоятися 72 години. Опісля викидаємо до загального сміття.

Дезінфекція після вулиці

Після повернення додому, якщо ви одягнені в масці та рукавичках, спочатку здіймають рукавиці. Робимо це так, щоб уникнути контакту зі шкірою. Рукавички викидаємо, і знімаємо маску так само: за дужки, не доторкаючись до шкіри обличчя.

Верхній одяг теж варто знімати обережно і вдома у жодному разі не струшувати: вірус може розпилитися по всій кімнаті. Найкраще тримати його в окремих чохлах або пройтися по ньому випарювачем — вірус гине за високих температур.

Телефон, як і ручки сумок, треба протерти антисептиком. До магазинів краще іти з полотняними сумками, щоб потім мати можливість випрати їх в машинці. Продукти обирайте в пакуваннях, які потім можна протерти мильним розчином. Як і овочі та фрукти — промити в мильному розчині, а потім проточною водою.

Взуття бажано тримати в одному місці, щоб не розповсюджувати пилюку. Зніміть взуття, вимийте обличчя і руки, одягніть чисті рукавички й антисептиком зі спиртом протріть взуття. Зніміть рукавички, викиньте їх і промийте підлогу.

Чи шкодять антисептики шкірі рук?

Так, однозначно антисептики чинять тиск на шкіру рук. Сьогодні багато людей скаржаться на виникнення контактних дерматитів саме після використання цих засобів. Етиловий спирт знімає зі шкіри так звану мантію — сукупність ліпідів, які захищають шкіру від зовнішніх чинників. Тому людям із чутливою шкірою радимо використовувати зволожувальні креми.

Дезінфікуємо приміщення, якщо вдома хвора людина з коронавірусом

Хворий на коронавірус повинен знаходитися в окремій кімнаті, їсти й спати також там, як і їсти з окремого посуду, користуватися окремими індивідуальними засобами гігієни, триматися від інших людей на відстані не менше 2 метрів. Одяг та постільну білизну варто прати окремо від речей усіх мешканців квартири, після відвідин нею ванни чи туалету все ретельно продезінфікувати.

А якими методами дезінфекції користуєтесь ви? Діліться своїми засобами захисту з нами.

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел

Сподобалось?

Укріплюємо імунітет під час карантину

20 цікавих запитань на логіку для дорослих і дітей