in , , ,

Три види підгодівлі для домашніх петуній. Рясне цвітіння гарантовано!

Щороку я попадаюся на один і той же маркетинговий прийом: купую в квітковому магазині петунію, що вже розрослася і пишно цвіте, приношу додому і спостерігаю, як впродовж 10 днів вона відцвітає й сохне. І хоч я використовую всі рекомендовані підгодівлі для петуній, результат залишається таким же. Чому?

Тому що потрібно використовувати й секретні домашні засоби. Декілька крапель – і навіть маленький паросток на ціле літо перетвориться на справжню квіткову шапку. Прекрасні петунії (білі, рожеві, насичено-бордові, яскраво-червоні, фіолетові) прикрашатимуть ваш балкон і клумби.

Підгодівля для петуній в ґрунті: типи добрив

Всі види добрив для петуній можна поділити на дві групи: базові та додаткові. Розпочнемо з перших. Отже, базові – азотисті речовини, які використовують на першому етапі формування рослини, містять фосфор для кореневої системи, а також калій для пишного цвітіння петуній.

Ми ж з вами зосередимося на додаткових або на народній підгодівлі для петуній. Вони покликані збільшити проростання насіння, захистити паростки від грибка й поліпшити стан рослини завдяки особливим вітамінним домішкам.

Коли підгодовувати петунії для цвітіння

Важливо: петунію пересаджують в похмурий день, так вона приживається краще. Рослина не любить прямі промені сонця, особливо в період адаптації до нового ґрунту. Відразу після пересадки паростків період підгодівлі умовно розділяється на три етапи.

  • Етап перший: 5-7 днів після висадки. Використайте азотовмісні домішки, щоб збільшити кількість і якість сформованих зв’язків і вегетативної маси. Таку підгодівлю можна повторити через 10 днів.
  • Етап другий: через 10 днів після закінчення першого етапу. Для щедрого цвітіння використовується кальцієва селітра, яка запобігає гнилизні.
  • Етап третій: через 7 днів після закінчення другого етапу. Використайте фосфоровмісні добрива для зміцнення кореневої системи.

На кожному з вищеперелічених етапів можна і навіть треба застосовувати домашні підгодівлі для петуній.

Найкраща підгодівля петуній в домашніх умовах

  1. Кропив’яна. Вона повністю замінює азотовмісні склади. Залийте 0,5 кг кропиви 10 л води. Настоюйте добу, процідіть і полийте кожну рослину 500 мл отриманої рідини.
  2. З лимонної кислоти. Цей розчин запобігає пожовтінню листя рослини. Залийте всього 10 г лимонної кислоти 10 л води і полийте корені 500 мл розчину.
  3. Дріжджова. Нею можна замінити фосфоровмісні склади. Залийте 10 г сухих дріжджів і 2 ст. л. цукру-піску 10 л води. Настоюйте в теплому місці дві години. Поливайте з витратою 10 л води на 5 кв. м ґрунту.

Не думайте, що можна обрати лише один варіант: або базовий, або додатковий. Підгодовування петуній в домашніх умовах за допомогою лише одного виду добрив не дозволить вам досягнути буйного цвітіння рослин: маленький паросток так і залишиться маленьким, а декілька квіточок, якими б красивими вони не були, не прикрасять ваш будинок. Беріть матеріал із статті до уваги. Навіть якщо ви не прагнете стати досвідченим флористом, потурбуватися про декілька горщиків з петуніями все ж доведеться.

За матеріалами

Сподобалось?

20 фактів з життя тварин, про які нам не розповідали в школі

Я вирішила зменшити побутову кількість використання пластику. Результат виявився неоднозначним