in , , ,

У чому суть шведської системи прибирання, яка вже стала найбільшим трендом 2019 року

Слово döstädning або «передсмертне прибирання», придумала художниця Маргарета Магнуссен (Margareta Magnusson). Прибирання по-шведськи – «як востаннє» – швидко стало трендом, популярним у всьому світі тому, що насправді воно — джерело порядку і краси, причому не тільки в будинку, але і в душі.

Шведський підхід, на думку Тутка, заслуговує на увагу, і ми не змогли приховати його хитрощі від своїх читачів.

1. Прибирати без порохотяга й поліролі

Під час генерального прибирання ми постійно думаємо, чи не знадобиться нам та чи інша річ. Підсумок: одяг, предмети інтер’єру та інше лежать мертвим тягарем. Шведи називають всі ці предмети «реліквіями» і засуджують їх до страти без права на помилування. Тому погляньте на кімнату, знайдіть речі, які викликають запитання, і складіть їх список.

2. Складаємо графік для викидання мотлоху

Знайшли в будинку речі, якими не користуєтеся, але боїтеся викинути? Тепер розділіть їх на категорії: одяг, посуд, будматеріали, книги, іграшки та т. ін. Для кожної групи речей знайдіть коробку або пакет.

Позбавляйтеся від них поступово, тому що головне в цьому прибиранні — очищення не тільки простору, але і самого життя, що вимагає часу й усвідомлення. Виносьте по одній коробці в один і той самий день впродовж 6-8 тижнів в залежності від площі житла. Зате можна не витрачати на прибирання цілий день.

3. Ми залишаємо «складні речі» (фото, альбоми та листи) на кінець прибирання

А що відправити на смітник насамперед? Маргарета Магнуссен впевнена: сукні, куплені по акції й одягнені лише один раз (в примірювальній), штани, відкладені на чорний день (а може знадобляться), й інший одяг, перебування якого у вашій шафі важко чітко пояснити. Щотижня перебирайте більш «складні» для розлуки предмети: посуд, сувеніри, іграшки та т. ін.

Найболючіше буде попрощатися з фотографіями, щоденниками та паперовими листами. Але якщо вони викликають у вас ті ж запитання, безжально відправляйте їх в коробку. До того моменту у вас вже накопичиться непоганий досвід звільнення від зайвих речей.

4. Обговорюємо процес з рідними та близькими, щоб підвищити мотивацію

Шведське прибирання не зовсім звичайне, і цей пункт — один з найважливіших, тому що ми наводимо лад не тільки в будинку, але і в думках. Обговорювати такі речі не дуже легко. Але якщо ви розповісте комусь з оточення, як іде процес і взагалі, чому за це взялися, ви будете ставитися до нашого довготривалого прибирання більш відповідально і доведете його до кінця.

5. Відносимо непотрібні речі не тільки на смітник

Одяг і взуття можна віддати в секонд-хенд або благодійну організацію, книги — в бібліотеку, іграшки — в дитбудинок. Щось можна подарувати друзям — може, це саме те, що їм зараз потрібно. Це морально полегшить розлуку з річчю. Все інше — викидаємо.

6. Дякуємо собі за те, що зробили прибирання

Після того, як ви винесли з будинку чергову коробку, зробіть собі приємне: з’їжте те, що давно хотіли, але не дозволяли собі, влаштуйте пікнік на природі, перегляньте улюблений фільм. Так ви підтримаєте свій настрій і знайдете гармонію на тільки у квартирі, але і в душі.

Хотіли б ви прибирати за такою системою? Чому так або чому ні?

Сподобалось?

РЕЦЕПТ: Сирний “Наполеон”: завжди сміливо готую! Ріжеться на ідеально рівні шматки

Чесний монолог про те, чому треба слухати, що каже мама, але жити своїм розумом