in ,

Укріплюємо імунітет під час карантину

Поради експертів!

Нинішня ситуація провокує або паніку, і ти гарячково біжиш купувати гречку та туалетний папір, або тривогу і страх: “Я захворію і помру!” Спеціалісти радять: найперший засіб вберегтися від ризику захворювання — укріплення імунної системи. А Тутка навчить зробити це в умовах карантину!

Експерти рекомендують такі методи укріплення захисних сил організму:

1. Добре висипайтеся

Сон — корисна річ для всього організму. Він посилює його захисні сили, покращує мікрофлору кишківника, уві сні продукуються білки, які борються із запаленням.

Оптимальна тривалість сну – 7-8 годин, недосипання впливає на стан здоров’я і гарного самопочуття.

Поради: ніколи не відмовляйтеся від нагоди подрімати годинку-другу. Під час карантину час для цього знайти значно легше. Якщо у вас вдома є діти, практикуйте спільний обідній сон.

2. Регулярно виконуйте помірні фізичні навантаження

Насамперед варто сказати про те, що фізична активність знижує в організмі рівень гормону стресу кортизолу і провокує вироблення ендорфінів — гормонів щастя. Регулярні тренування (відповідно до стану організму) виводять з тіла патогени, стимулюють кровопостачання: так лейкоцити досягають усіх куточків організму.

Поради:

 • За можливості хоч трошки бувайте на свіжому повітрі;
 • Не перенапружуйтеся, тренуйтеся за своїми силами та змогою;
 • 30 хвилин на день приділіть легкій гімнастиці, фітнесу, йозі чи пілатесу. Або ж простим вправам з розтягнення (їх, до речі, ми теж нещодавно публікували).

3. Хоча б трошки медитуйте або моліться

Мова йде про техніки та духовні вправи, які допомагають зосередитися, зануритися в себе, не хвилюватися і заспокоїтися. Погодьтеся, навіть просте сидіння вдома, постійна рутина забирає емоційні внутрішні сили. Медитація, роздумування корисне для імунітету: знижується протікання запальних процесів, збільшується кількість імунних клітин-помічників CD-4. Останні перешкоджають проникненню в організм клітин-патогенів.

Поради:

 • Практикуйте короткотривалі моменти зосередження.
 • Увімкніть спокійну музику, влаштуйтеся у тихому місці. І нехай увесь світ зачекає.

4. Не панікуйте!

Здоров’я — це природний стан нашого організму, він був створений здоровим і кожна тривога чи стрес підриває його звичний режим. Навіть в умовах загальної паніки не переживайте – див. пункт 3 і заспокоюйтеся.

5. Стежте за харчуванням і підтримуйте мікрофлору кишківника

Харчування, його якість напряму пов’язане з імунітетом. З їжі нам надходять усі необхідні мінерали й мікроелементи для укріплення захисної системи організму.

Поради:

 • Під час карантину навчіться з’їдати на 1 овоч і фрукт більше, ніж зазвичай.
 • Випивайте на 1 склянку води більше, ніж зазвичай.
 • Замість чипсів та фаст-фуду оберіть горішки та сухофрукти.
 • Відмовтеся від жирних продуктів та солодких напоїв.

6. Споживайте менше алкоголю

На фоні пандемії коронавірусу алкоголь може бути дуже небезпечним. По-перше, він руйнує співдію імунної системи та кишківника. Від цього збою виробляється менше бета-клітин (лейкоцитів, які виділяють цитокіни), макрофагів (клітин, які поглинають патогени) та Т-клітин (антитіл).

Поради:

 • Спробуйте вживати менше алкогольних напоїв. Чим менше — тим краще для здоров’я.

7. Збільшуйте кількість вітаміну D

Вітамін сонця, як його ще називають, самотужки визначити неможливо — тільки лабораторно. Нестача його зустрічається досить часто, проходить майже безсимптомно, але призводить до ризику виникнення аутоімунних захворювань, поганої роботи адаптивної нервової системи. А вона відповідає за пам’ять і захист від хвороб, якими ви вже перехворіли.

Поради:

 • Якомога частіше, хоча б 15 хвилин щодня, перебувайте на прямому сонячному промінні.
 • Після консультації лікаря вітамін D можна вживати у якості ліків.
 • Їжте більше риби, грибів і яєць.

8. Кидайте палити

Паління знижує кількість антиоксидантів (наприклад, вітаміну С) в організмі, шкодить дихальній системі та пригнічує імунну систему.

Поради:

 • За можливості киньте палити! Або робіть це не так часто!

Чи корисні для вас наші методи зміцнення імунітету вдома? Якими порадами для зміцнення імунітету можете поділитися ви? Чекаємо ваших відповідей.

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел

Сподобалось?

3 поради від нейрохірурга: як покращити ефективність роботи мозку

Телефон, клавіатура та дверні ручки — як правильно і що дезінфікувати під час карантину?