in , ,

“В 71 життя лиш починається” – приголомшлива Мей Маск

Яскрава, сувора, смілива: мама, яка виростила трьох знаменитостей. Її старший син Ілон створив легендарне авто Tesla і запускає ракети на Марс, молодший син Кімбал – успішний ресторатор, а дочка Тоска в 2017 році представила свій фільм на Каннському кінофестивалі.

Зараз багато хто знає Мей, як маму Ілона Маска, але вона часто жарту, що була знаменитістю, задовго до того, як знаменитим став Ілон. Вона понад 50 років в модельному бізнесі. Була героїнею Vouge по всіх країнах. Двічі знімалася оголеною для обкладинки Time Health і New York. В 69! Мей підписала контракт з CoverGirl. А недавно вийшла її книга автобіографія “A Woman Makes A Plan” (“Жінка будує плани”). Але вона стверджує, що модельний бізнес для неї — не найголовніше.

Мей Маск на початку модельної кар’єри в 60-х

Життя у Мей не було простим.

Вона народилась в Канаді, але коли їй було 2 роки батьки вирішили переїхати до ПАР. Там вона закінчує університет, отримує диплом дієтолога, бере участь в конкурсі краси “Міс ПАР” 1969 року і стає фіналісткою, через рік виходить заміж за інженера Еролла Маска. Але шлюб не був щасливим. Мей доводилось терпіти знущання фізичне і психологічне: «Я вийшла заміж за чоловіка, який був агресивний, але обіцяв змінитися, коли ми одружимося. Стало гірше». Вона хотіла втекти від нього ще після першого року спільного життя, але в 70-х  в ПАР це було неможливо. Мей прийшлося 10 років терпіти насильство, поки вона змогла залишити батька своїх дітей і піти до матері. Вона досі шкодує, що зробила цього швидше.

Мей Маск з первістком — Ілоном в 70-х

Після розлучення фінансове становище не було простим. Мей з дітьми переїжджає в Торонто, працює на 5-ти роботах, щоб забезпечити дітей. В одному інтерв’ю вона згадує, що з першої зарплатні купила килим, бо в них не було меблів і не було на чому сидіти. А  наступної — Ілону комп’ютер, за яким йому теж доводилося сидіти прямо на підлозі.

Зараз Мей успішна мати, успішних дітей. Їй 71 і вона запевняє, що отримує задоволення від свого життя більше, ніж коли-небудь раніше. Зараз розквіт її життя, найщасливіша пора.

Мей Маск з дорослим сином Ілоном

Вона пише, що вік — це мудрість і впевненість. Більшість розчарувань уже залишилися позаду і ти розумієш, що майже все про що люди так хвилюються, так ніколи і не трапляється.

Мей радить якомога раніше гнати всіх покидьків зі свого життя.

Вона не боїться старіти.

Кожне її десятиліття було кращим за попереднє:

Мої 20 років були жахливі, крім того, що народилися діти.Важкі стосунки з чоловіком-агресором.

30-річний вік теж не легший: розлучення й виховання дітей самотужки.

40 років — період справжнього виживання.

50 років — переїзд до Нью-Йорка, спроби відкрити своє справу.

60 років — життя більш-менш збалансувалося: робота, діти, онуки.

І зараз, в 70 років, відчуваю себе такою корисною і потрібною, як ніколи!

Мей розповідає, що їй кожного разу було страшно, коли змінювалося її життя. Розлучення, переїзд в іншу країну, на інший континент. Вона  працювала на себе — не було колег, які б її могли її підтримати.

«Я плакала, коли діти проливали молоко, у мене не було грошей, щоб купити їм ще пачку», – згадувала Мей в одному з інтерв’ю.

Та саме так вона і діти навчилася цінувати, те, що мають й дорожити життєвими моментами.

Інша причина, чому Мей не боїться старості — це приклад її матері. Тато загинув в автокатастрофі, коли їй було 61. Вони були близькі і щасливі у шлюбі. Мей думала — мама не переживе смерть тата. Але вона змогла віднайти сили, почала займатися живописом, різьбою по дереву, гончарством. Подорожувала. Навіть почала отримувати нагороди за свої малюнки і фотографії. В 94 років зацікавилась цифровим мистецтвом. В 90 вона була найщасливішою за все своє життя. Зберегла ясний розум до самої смерті – 98 років.

Не бійтесь старіння. Спілкуйтеся з такими ж людьми, які не зациклюються на цьому. Які люблять вас за те, що ви розумні, цікаві. Якщо вам хтось каже, що ви недостатньо молода, не зв’язуйтесь з такими людьми. Не давайте можливості таким людям тягнути вас до низу, позбавляйтесь від такого вантажу.

І самі з повагою ставтесь до інших незалежно від їхнього віку.

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел

Сподобалось?

Вправи Кегеля для жіночого здоров’я

14 прекрасних ілюстрацій жіночого тонкого гумору