in ,

Ваше світло дратує тих, хто сидить в темряві

Іспанський філософ Мігель де Унамуно колись сказав: “Заздрість в тисячу разів страшніша від голоду, бо вона — голод духовний”.

“Якщо сміх заразний — ходімо поширювати епідемію”.

Чи бували у вашому житті ситуації, коли ви, світившись від щастя, так хотіли поділитися своїм гарним настроєм з довколишніми людьми, а у відповідь отримували лиш несхвалення і косі погляди? Чому наше внутрішнє світло так дратує людей?

Справді, такі випадки не поодинокі: одні люди прагнуть запалити світ по-новому, інші — це світло притлумити своїм “токсичним світлом”. І, як не дивно, останні з’являються з-поміж нас тоді, коли наша радість переповнює душу і хочеться обійняти увесь світ.

Людській природі не чужі ні світло, ані темрява, вони постійно супроводжують життя: хтось дихає злобою, інші — благодаттю. І від перших людей нам немає куди подітися, ми постійно змушені спілкуватися з ними. Наше світло ріже їм очі, до нього вони не можуть звикнути. Такі люди мовби забирають ваше світло: як би не страшно це звучало, їх серця наповнені злобою і вони не витримують добра, яке ви випромінюєте.

Пригадайте отруйні ягоди: зовні — красиві на вигляд, всередині — повні смерті. Так і ці люди: втираються нам в довіру, присягають у вічній дружбі, лише щоб наше світло пригасло, припинило світити.

Якщо людина не здатна поділяти нашої радості — навіщо перебувати поруч із нею? Світло, яке згасло, не так легко знову засвітити. Чим довше ви будете жити біля цих осіб, тим довше ваше світло буде знаходитися у в’язниці.

Ми звикли ділитися своєю радістю, світлом — чи в соцмережі, чи телефоном. Мета цих повідомлень одна: помножити щастя і добро у світі.

“Я радію, що ви радієте, що я радію, що ви щасливі”, – Пол Аустер, американський письменник.

Ми очікуємо на радісний погляд — а натикаємось на несхвалення, на теплі слова — а чуємо бурчання? Де подінеться наша радість? Полине за вітром, і нею не захочеться більше ділитися. Та й вже не буде чим.

Якщо так триває довгий час — подумайте, чи варто бути поруч з такими людьми? Чи не втрачаєте ви найцінніше: свою душу, свою радість, себе? Лиш не звинувачуйте в цьому себе: саме ваші співбесідники своєю темрявою поглинають ваше світло. Через їх комплекси, страхи й негатив страждаєте і ви.

Світло має світити! І нехай жодна темрява його не здолає! Радійте життю й обов’язково діліться цією радістю з ближніми!

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел

Сподобалось?

19 підтверджень того, що 7-річні діти не по роках мудрі

Довколишні люди, напевно, не відали: цю Лампочку люблять…