Важливий текст про те, як змінюється життя, коли в сім’ї панує емоційна безпека

Емоційна близькість виникає тоді, коли ми можемо максимально розслабитися та відкрити душу перед людиною — членом родини або знайомим. У сім’ях, де не забувають довіряти навіть в складних ситуаціях, а випадкові помилки не зустрічають криком, панує зовсім інша атмосфера та зростає взаємоповага між близькими людьми. Психолог на прикладі побутових ситуацій продемонструвала, як можна добрим словом зміцнити узи та дати близькій людині відчуття безпеки.

Ми в Тутка знаємо, як важко будувати міцні стосунки, адже в них приходиться багато чого вчитися, а до цього прагне не кожен. Але впевнені: плоди цієї роботи того варті.

Коли ти з жахом вибігаєш з туалету і лаєшся (майже матом), що там все неможливо змити, а 4-річна дитина каже: «Напевно, це через мене. Я кинула дуже багато паперу. Мені потрібен був картонний рулон. Вибач, будь ласка». І ти замість: «Сьогодні ніяких мультиків» відповідаєш: «Добре, дякую за чесність».

Коли підліток телефонує тобі зі шкільної подорожі в сльозах і каже: «Мене спіймали з алкоголем. Що мені робити?» А ти замість «Вдома дістанеш», кажеш: «Не хвилюйся. Це не кінець світу. З ким ти? Де? В безпеці?»

Коли ти кажеш чоловікові: «Піди перевір, чи дихає вона. Вона занадто довго спить». І він замість: «Не кажи дурниць, думки матеріальні» відповідає: «Я перевірю. Але чого ти боїшся?» І ти обговорюєш з ним свій страх синдрому раптової дитячої смерті. А він тебе обіймає.

Коли дитина каже: «Я боюся зробити неправильний вибір, піти не в той університет. А якщо я пошкодую», і ти замість «У тебе ще є рік, щоб подумати, це важливе рішення, від нього залежить все життя» відповідаєш: «Ти завжди можеш передумати. Помилка — це теж результат. Ми ростемо, і наші погляди змінюються».

Коли старша дитина каже про малечу: «Коли вона кричить, у мене всередині така злість, така злість!» – а ти киваєш з розумінням, замість того щоб нагадати, що це — її сестра і вона повинна її любити.

Як комфортно жити в домі, де є емоційна безпека! Життя стає абсолютно іншим. У ньому майже немає страху, менше злості та дуже багато підтримки.

За матеріалами