Важливо! Зв’язок прикусу і проблеми з опорно-руховим апаратом – погляд остеопата

У цій статті остеопат і краніопостуролог Володимир Животов розповість про важливість правильного прикусу.

Нижня щелепа бере участь в підтримці правильного положення тіла, тому при її зміщенні, при порушенні прикусу тілу важко утримувати вертикальне положення. Багато пацієнтів відзначають, що у них починаються проблеми з опорно-руховим апаратом після видалення корінних зубів, інших стоматологічних маніпуляцій і після отримання стоматологічної травми.

Остеопат про важливість правильного прикусу

Щоб вертикальне положення утримувалось стабільно, вкрай важлива наявність 5, 6, 7 зубів. Вони повинні обов’язково бути присутнім. Щелепи повинні правильно стискатися.

Якщо цих зубів немає, змикання неповне, через дефіцит прикусу щелепа починає зміщуватися, м’язи розтягуються з одного боку і скорочуються – з іншого.

М’язи і сухожилля з’єднують щелепу з основою черепа, і за рахунок нерівномірного натягу відбувається розворот кісток основи черепа. Услід за цим розгортається перший шийний хребець, за ним – весь хребет аж до п’ят: всі проблеми «спускаються» донизу.

У той же час асиметрія переходить на м’язи шиї, і починаються проблеми у вигляді болю, напруження, хрускоту, головного болю і т. п. ⠀

Шановні читачі, у кого присутні проблеми з опорно-руховим апаратом, стежте за тим, щоб у вас був хороший прикус.

Лікування у остеопата потрібно поєднувати із якнайшвидшим відновленням цілісності зубних рядів. Інакше остеопат буде вибудовувати ваше тіло, а за рахунок неправильного прикусу все зміститься назад.

У деяких випадках при сильних болях в опорно-руховому апараті, при сильних головних болях можна почати остеопатичне лікування, маючи навіть неправильний прикус. Ми добиваємося зменшення болю, але не повного усунення проблеми.

Одного разу до мене звернулася пацієнтка зі значним дефіцитом прикусу: зліва внизу не було 5, 6, 7 зубів. Справді, це створювало сильний дисбаланс в нижній щелепі.
У неї були сильні болі в шиї, головні болі.

Я попередив жінку, що повністю вилікувати її буде неможливо, поки вона не відновить прикус. Нам вдалося домогтися зменшення болю, але кожного разу робота займала багато часу і ефект був нестійкий.

За 10 місяців пацієнтка відновила прикус, і в той перший сеанс, коли вона прийшла з хорошим прикусом, лікування зайняло менше часу, і ефект був неймовірним.

За матеріалами