Вчені створили GoPro для жука, показавши світ його очима

Залишилося тільки видресувати комах — та армія шпигунів готова.

Американські ентомологи розробили крихітну камеру, за допомогою якої кожен може побачити оточуючі предмети так, як бачать їх жуки. Здається, їм пощастило: з висоти їх лапок світ здається дуже затишним містечком. Тепер залишилося тільки видресувати цих комах — і ідеальна армія непомітних шпигунів готова.

Дослідники з Вашингтонського університету створили гаджет, який вони самі називають «камерою GoPro для жуків». Їх міні-камера дозволяє стежити за подіями очима жука, поки він перебирає по землі своїми лапками або навіть летить.

Щоб камера не ускладнювала пересування жука і допомагала вченим дізнаватися, що ж там відбувається у світі комах, її потрібно було зробити максимально легкою, та до того ж маленькою. В ході розробки дослідникам вдалося виконати це завдання.

Зрештою камера важить всього 250 міліграмів. Розібратися з розміром гаджета команді теж вдалося. Пристрій легко поміщається на спині комахи і по вигляду нагадує дуже маленький рюкзак.

До речі, цей аксесуар, як виявилося, дуже пасує жукам.

Головна складність у створенні гаджета полягала не в його розмірі, а у живленні, на якому він буде працювати. Якби вчені використовували камеру на зразок тих, що є в наших смартфонах, затія провалилася б — її блок живлення був би занадто важким для жука.

У результаті вченим вдалося створити малопотужний гаджет, конструкція якого дозволяє робити панорамну зйомку. Камера закріплюється безпосередньо на спині у комахи, а на крихітній робо-руці, може рухатися, змінюючи кут огляду.

Як же самі вчені отримують зображення з камери, надягнутої на спину жука? Все просто: гаджет бездротовим з’єднанням підключається до смартфона і передає відео на нього (правда, в чорно-білому форматі). З телефону можна навіть керувати зйомкою, змінивши, наприклад, звичайний режим, на панорамний.

Навіть ніч не завадить двоногим дивитися на світ очима жуків, адже камера продовжить передавати на смартфон зображення, знімаючи в темряві. Вчені дуже задоволені своїм винаходом, адже в якомусь сенсі вони першопрохідці.

Це перший раз, коли ми можемо дивитися від першої особи зі спини жука, поки він пересувається. Так багато питань, які можна досліджувати. Також ця система допоможе нам побачити або отримати зразки з важкодоступних місць.

А зрозуміти, що значить бачити світ від особи жука, можна, подивившись відео нижче.

За матеріалами: ukr.media