in , ,

Вчені виявили, що по-справжньому люблячі пари схильні набирати вагу

Думка про те, що щасливі пари схильні до зайвої ваги, звучить трохи неправдоподібно, але все-таки вона має докази. Люди, які зізналися, що задоволені своїми стосунками, частіше страждали від ожиріння. Це підтверджують відразу кілька наукових робіт.

Ми в Тутка зібрали кілька досліджень, проведених на цю тему, і дізналися, які конкретно результати вони дали.

1. Подружні пари

Дослідження, проведені Університетом Південної Кароліни, базувалися на відповідях 8 тис. осіб. Виявилося, що заміжні жінки за перші 5-6 років шлюбу набирають в середньому 10,8 кг. Для порівняння: жінки, які живуть з партнером, але не перебувають у шлюбі, набирають 9,9 кг, а ті, хто мають стосунки, але не живуть разом – лише 5,8 кг.

Чоловіки також схильні набирати вагу після того, як починають стосунки. Ті з них, хто живе з партнером більше 2 років, набирають в середньому на 10 кг більше від чоловіків, які живуть самі, але мають стосунки.

В результаті дослідження було зроблено висновок, що між романтичними стосунками і зайвою вагою є очевидний зв’язок. Однак з’ясувалося також, що пари, які знаходяться в тривалих стосунках, менше курять і вживають алкоголю. Це підтверджує, що в загальному вони ведуть більш здоровий спосіб життя, ніж самотні люди.

2. Молодята

Більше даних вдалося зібрати Національному інституту здоров’я США. Вони хотіли дізнатися, чи пов’язана зайва вага з рівнем щастя. Дослідники опитали пари, одружені більше 4 років, і порівняли їх емоційний стан і рівень стресу. Виявилося, що люди, які щасливі у шлюбі, в 2 рази більше схильні до збільшення ваги, ніж ті, хто не дуже задоволений своїми стосунками.

Дослідники прийшли до висновку, що люди, які щасливі у стосунках, набирають вагу, тому що не бачать потреби залучати іншого партнера. Вони задоволені тим, хто є. Ті, хто не задоволений стосунками, не набирають вагу в тому числі через стрес.

Тому щасливим парам рекомендується стежити за своєю вагою з точки зору не привабливості, а здоров’я.

3. Збільшенням ваги можна заразитися

Дослідження, проведене «Медичним журналом Нової Англії», також підтверджує, що спільний набір ваги – характерне явище для подружжя. Якщо один партнер товстішає, ризик погладшати для іншого збільшується приблизно на 37%.

Це пов’язано з тим, що люди пристосовуються до звичок тих, з ким проводять багато часу. Ті, хто незадоволений стосунками в парі, уникають товариства одне одного і тому рідше переймають шкідливі харчові пристрасті.

Вчені проаналізували соціальне середовище, звички і спільну діяльність пар. Після цього вони прийшли до висновку, що збільшення ваги обох партнерів відбувається через те, що близькі люди чинять психологічний вплив одне на одного. І він зачіпає в тому числі й харчові звички.

Варто врахувати, що одержані дані висвітлюють лише певну тенденцію, але звичайно, не відображають ситуацію кожної пари у всьому світі. Винятки є завжди, і якщо ви давно разом і не набираєте вагу, то це зовсім не означає, що ви не щасливі в шлюбі. Головна мета проведених досліджень – зрозуміти особливості життя пар і допомогти їм боротися із зайвою вагою.

Але так чи інакше, спільний психологічний вплив – підтверджений факт. Тому дуже важливо прищеплювати одне одному здорові звички харчування і способу життя незалежно від того, страждаєте ви від ожиріння чи ні. Це дозволить насолоджуватися товариством одне одного все життя.

А що ви думаєте про результати досліджень? Чи вірите, що щасливий шлюб призводить до ожиріння?

За матеріалами

Сподобалось?

РЕЦЕПТ: Яблучний самбук

Нейропластика мозку: Як Ви думаєте, так з вами і стається