in , ,

Вчимося правильно вибудовувати бесіду

Люди вимовляють приблизно 16 тисяч слів щодня. Говорити вміють всі, а замислюється про мистецтво бесіди далеко не кожен. Однак декотрі люди знають, як можна спрямувати розмову в потрібне русло, просто переставивши слова в реченні або в певний момент закривши рота.

Ми обнишпорили увесь Інтернет за порадами звичайних людей, які часто бувають набагато кориснішими від досліджень вчених і можуть зробити будь-яку розмову продуктивною і приємною.

Правильно давайте запитання

 • Мій друг ніколи не питав дівчину: «Що ти хочеш замовити?» Вона починає соромитися, розмова заходить в глухий кут. Замість цього він завжди запитує: «Чого ти не хочеш?» Я сам використовував цей секрет кілька разів, і він кожного разу себе виправдовує.

 

 • Замість того, щоб сказати: «У вас є які-небудь запитання?» краще сказати «Які запитання у вас є?» Спочатку буде мовчання, але потім людям буде комфортно запитувати.

Використовуйте тишу як секретний інгредієнт

 • Мовчіть. І коли врешті ви щось скажете — до вас всі дослухаються

 

 • Коли ви говорите з людиною, вона підсвідомо буде заповнювати тишу. Якщо ви хочете, щоб співрозмовник продовжував говорити, просто не відкривайте рота. Це ще добре працює, коли ви з кимось сваритеся.

 

 • Коли я даю запитання і співрозмовник перепитує «Що?», я просто кілька секунд мовчки дивлюся на нього, і в 99% випадків виявляється, що він все почув і готовий відповідати на моє запитання.

 

 • Коли я знаю, що людина щось приховує від мене, я просто дивлюся на неї, нічого не кажучи, не киваючи і не подаючи жодних інших сигналів. Тільки дивлюся. Як правило, тиша змушує або сказати правду, або виказати інші подробиці.

 

 • Коли я слухаю когось і не даю порад або не прошу розповісти мені більше, я зазвичай в результаті отримую повнішу інформацію.

Подумайте, про що сигналізує ваш вираз обличчя

 • Потрібно вітатися з усіма знайомими, і робити це з посмішкою. Багато людей, які знають одне одного з початкової школи, коли випадково зустрічаються на вулиці, невміло дивляться у вічі замість того, щоб побажати гарного дня. Лише уявіть: ви випадково зустрічаєте когось 2 рази на рік і обидва рази широко посміхаєтеся і щиро вітаєте одне одного. Всі будуть думати, що ви — дуже приємна в спілкуванні людина. Так мало потрібно, щоб вас вважали доброзичливим!

 

 • У мене жахливо скептичне обличчя. Я почала помічати, що в ресторанах і магазинах мене обслуговують з меншим ентузіазмом, ніж інших. Іноді я зауважую своє відображення у вітринах або дзеркалах і дивуюся, якою злющою виглядаю. Зрештою я вирішила частіше посміхатися і помітила величезну різницю в тому, як люди почали лояльніше ставитися до мене.

Запам’ятайте чарівні фрази

 • Я працюю адміністратором в медичному центрі. Пацієнти терпіти не можуть оновлювати дані в документах. Колись я казала: «Перегляньте всі сторінки і внесіть зміни». Вони зазвичай бурчали або скаржилися у відповідь і брали папери вкрай неохоче. А тепер я змінила формулювання речення: «Все, що вам потрібно, — це внести зміни». З таким формулюванням всі вважають, що роботи зовсім небагато, і беруть документи без заперечень. Ця маленька хитрість робить моє життя в офісі легшим і приємнішим.

 

 • Я працюю креативним директором. У мене багато прекрасних клієнтів, але, на жаль, у деяких з них працюють досить неприємні менеджери. Вони живуть під девізом «Якщо це не моя ідея, отже, це погана ідея». Іноді я кажу їм, що Goodle, Tesla, Amazon, Samsung і т. д. роблять так і так, і ми могли б теж це спробувати. Вони погоджуються, а ідеї насправді мої або моєї команди. Працює, як чарівне заклинання.

Кажіть приємності, навіть коли від вас чекають іншого

 • Щоб уникнути конфліктів на роботі та зробити так, щоб всі вас любили, — сипте компліментами у людей за спиною.

 

 • Мої колеги іноді можуть бути нечесними. Коли вони розповідають мені про щось, що зробив хтось інший, я просто відзиваюся: «X просто чудовий в обслуговуванні клієнтів» – або ще якийсь комплімент тому, на кого вони скаржаться. Це працює, як годинник і транслює повідомлення: «Я не збираюся це слухати, тож йди собі своєю дорогою».

Спритно уникайте труднощів, коли на вас звернені всі погляди

 • Якщо ви опинилися в ситуації, коли вчитель або керівник робить запитання аудиторії, ви можете уникнути того, щоб вибрали вас. Я використовую такий трюк. Якщо лектор дивиться на вас, запитуючи, погляньте на іншу людину тоді, коли запитання буде підходити до кінця. Тоді увага перемкнеться на неї, погляд впаде на неї, а людина, на яку дивляться, відчує, що вона повинна відповісти.

 

 • Я виступаю на конференціях по всьому світу. І багато спікерів використовують практику «запитання — відповідь». Якщо є запитання, на яке потенційно складно відповісти, можна почати зі слів «Це чудове запитання». Людині, яка його поставила, буде дуже приємно, що її похвалили, і вона не буде занадто суворою до того, що ви відповісте.

Врахуйте, що ви можете керувати настроєм співрозмовника

 • Якщо вам некомфортно дивитися у вічі співрозмовника — дивіться на його брови. Ніхто не помітить різниці.

 

 • Коли чоловік ображається на мене і починає мовчки дутися, я чекаю кілька хвилин, а потім підходжу і даю яке-небудь невинне запитання, наприклад як працюють якісь частини автівки. Він починає розповідати, десь хвилин 5 без угаву, а потім бац — він знову щасливий і вже не пам’ятає, що сердився на мене.

 

 • Коли говорить хтось сором’язливий, його можна підбадьорити, якщо поглянути на нього і почати кивати.

 

 • Щоб заспокоїти людину і зробити так, щоб вона підтримувала розмову, радимо попросити її розповісти якусь особисту інформацію. Я працюю рятувальником. Якщо людина шокована й нічого не говорить, запитайте її номер телефону або дату народження, щоб відвернути від емоцій. Так людині буде набагато легше розповісти, що з нею сталося.

У будь-якій суперечці будьте «добрим поліцейським»

 • Приходьте на зустріч з їжею. Люди, збиті з пантелику, погодяться нам всі ваші пропозиції.

 

 • Під час суперечки знайдіть щось, з чим ви можете погодитися, а вже потім наполягайте на своєму.

 

 • Якщо я не згоден з кимось, то замість того, щоб сперечатися, я спочатку погоджуюся з тим, що мені сказали, а потім вже висловлюю свою точку зору. Практично завжди така розмова закінчується на позитивній ноті.

 

 • Якщо хтось засмучений або розгніваний, йому треба сказати: «Це можна зрозуміти». Тоді співрозмовник відчує, що ви на його боці, і його гнів більше не буде спрямований на вас.

 • Якщо хтось сказав, що він гикає, попросіть довести це. У 9 випадках з 10 гикавка припиниться. Ваша діафрагма просто відмовиться ще раз скоротитися. Я випробував це на собі, і досить успішно, але тут потрібна практика. Спочатку усвідомлюєш, що гикаєш, потім сильно намагаєшся гикнути ще раз. І все закінчується.

 

 • Якщо ти хочеш з’ясувати, наприклад, ім’я директора, треба сказати: «А Михайло Іванович ще працює тут керівником?» Тобі дадуть відповідь: «Ні, зараз тут Марко Анатолійович». Головне, використовувати вигадане ім’я. Це спрацьовує в будь-якій ситуації.

 

 • Не кажіть «Все добре», коли хтось вибачається. Краще сказати «Дякую, що вибачився». Якщо справа дійшла до вибачень, щось точно було не дуже добре. Моя мама вчить цьому своїх вихованців в дитячого садка. Ця фраза дійсно все змінює.

Запам’ятайте кілька трюків для спілкування з дітьми

 • Моя молодша 4-річна дитина вже набридла усім своїми “Чому?” Я прочитала статтю, де йдеться про те, що найкращий спосіб це зупинити — просто сказати: «Я точно не знаю. А як ти сам думаєш?» Це працює безвідмовно. Він сам відповідає на своє запитання, я погоджуюся, і він миттю перемикається.

 

 • У мене 5 молодших братів і сестер, і я влітку працюю в таборі. Ніколи не кажіть дітям, чого їм не робити. Якщо ви скажете «Не думай про єдинорога», людина, звичайно, буде думати саме про них. Якщо сказати «Думайте про черепах», хоча б кілька секунд думки будуть присвячені черепахам. Так само замість «Не бий свою сестру» треба сказати «Пограймось в гарну гру з твоєю сестрою». Дітям завжди хочеться зробити щось, що їм заборонили.

Перемістіть фокус з себе на оточуючих

 • Користуюся формулою “2 вуха, 1 рот”. Слухаю вдвічі більше, ніж говорю.

 

 • Я недавно прочитав, що говорити «Ти маєш рацію» набагато краще, ніж «Я знаю». Допомагає не знецінювати те, що людина, можливо, щойно зрозуміла.

 

 • Я керую 240 працівниками в 6 ресторанах. Іноді буває важко добитися від них того, що мені треба. Я зрозумів, що фрази «Мені потрібна твоя допомога» найчастіше досить, щоб людина підключилася до роботи. Людям подобається відчувати себе потрібними.

Розкажіть про прийоми, якими ви користуєтеся, щоб зробити будь-яку розмову незабутньою.

За матеріалами

Сподобалось?

Чим шкодять емоції і до яких хвороб вони призводять

Партнери, які виснажують або пожирачі енергії