Відновлювальна гімнастика для всього організму від Такеї Хітоші

Після напруженого трудового дня люди часто скаржаться на відчуття втоми, важкості у всьому тілі, дискомфорті в хребті і скутості в м’язах. Це трапляється через те, що фасції — сполучнотканинні оболонки, що оточують м’язові тканини, тривалий час перебувають у неприродному положенні, в стані напруження. Як за допомогою спеціальних вправ поліпшити самопочуття?

Хітоші впродовж багатьох років займається дослідницькою роботою в ортопедичній хірургії. Завдяки своїй науковій діяльності, лікар фізіотерапевт має широку популярність у всьому світі. Досліджуючи особливості фасції, Хітоші створив методику відновлення тіла через його звільнення. Щоб зняти заблокованість і звільнити м’язові оболонки, треба виконувати вправи для їх розігрівання, наповнення силою і енергією, і підтримання в нормальному тонусі. Методика професора Такеї Хітоші допоможе будь-якій людині, незалежно від віку чи статі, забрати стягнення і скутість м’язів, розслабити фасцію після замерзання, врятуватися від болю і дискомфорту.

Фасціальна гімнастика Такеї Хітоші

Регулярні тренування допоможуть:

  • значно поліпшити поставу — спина буде залишатися прямою не тільки стоячи, але і сидячи;
  • знизити вагу завдяки прискоренню обміну речовин і кровообігу — результат залежить від харчування і початкової маси, але поліпшення будуть в будь-якому випадку;
  • зробити тіло більш гнучким;
  • врятуватися від болей в м’язах, якщо вони періодично виникали;
  • набути бадьорості та енергії в м’язах через розслаблення і відновлення енергетичного балансу.

Тренувальний комплекс не вимагає посиленої фізичної підготовки, він прекрасно підійде для офісних службовців і тих, хто веде малорухливий спосіб життя. Але відновлення рухливості та поліпшений стан буде у всіх, хто регулярно виконував ці нескладні вправи.

1. Кругові рухи руками

Вихідне положення — стоячи. Ліву руку підніміть вгору, праву закладіть за спину, вони знаходяться в розслабленому положенні, трохи зігнуті. Зігніть руки в ліктях під кутом 90 градусів і робіть руками кругові рухи зліва направо. Продовжуйте так, доки не відчуєте напруженість в лопатках. Коли долоні будуть розведені на максимальну відстань, зафіксуйте це положення на 5 секунд.

Поверніться в початкове положення і змініть руки. Праву руку підніміть вгору, а ліву опустіть за спину. Повторіть рухи. Молодим і здоровим людям робити 8-12 підходів по 2-3 для кожної руки, огрядним і літнім — у два рази менше.

2. Витягуємо руки

Вихідне положення — стоячи перед столом або підвіконням. Виставте вперед ногу, злегка зігнуту в коліні. Ліву ногу тримайте прямо. Ліва долоня лежить на столі. Праву руку потягніть вгору і завмріть на 20 секунд. Потім змініть руки і ноги.

Кількість підходів для молоді – 16-20 разів по 4-5 на кожну ногу, літні — вдвічі менше.

3. Витягуємо руки з розвертанням корпусу

Вихідне положення — як у вправі 2. Виставте вперед ногу, злегка зігнуту в коліні. Ліву долоню обіпріть об стіл. Потягніться правою рукою вгору. Потім, не опускаючи руки, поверніть корпус в правий бік, праву руку також постарайтеся повернути вправо. Затримайтеся так на 20 секунд.

Зігніть ліву руку в лікті, щоб передпліччя лягло на стіл (або підвіконня). А праву руку утримуйте не опускаючи. Затримайтеся в цьому положенні на 20 секунд. Змініть руки і ноги, робіть ту ж вправу, тільки повертайте тулуб вліво.

Молоді люди можуть виконувати таку вправу 4-6 разів у кожен бік, люди з надмірною вагою можуть зменшити його кількість у два рази. Для людей в літньому віці досить виконати по одному разу в кожен бік, якщо немає гіпертонії.

При виконанні варто розслабитися, робити рухи повільно і плавно, не поспішаючи швидше закінчити.

Протипоказання до виконання:

  • хронічні захворювання в стадії загострення;
  • після переломів, вивихів, при посттравматичних станах;
  • при підвищеному артеріальному тиску;
  • туберкульозі легень

Перед виконанням цих вправ радимо проконсультуватися з лікарем.

За матеріалами