in

Вийдете на пенсію у 55 – доживете до 80, або працюйте до 65, і помрете в 67

Науково доведено: робота негативно впливає на здоров’я людей похилого віку.

Вихід на пенсію у багатьох людей викликає страх. Так, в списку 43 життєвих подій, що чинять найбільший стрес на людину, досягнення пенсійного віку займає 10 місце. Погіршення здоров’я і постійно зростаюча кількість обмежень навряд чи дозволяють назвати вихід на пенсію тим самим райським періодом, про який прийнято з таким натхненням говорити в суспільстві.

І хоча пенсійний вік завжди сповнений неприємних сюрпризів, він несе в собі й ту неймовірну користь, про яку багато з людей не знає, але при цьому так сильно про неї мріє. Йдеться про поліпшення стану здоров’я.

Фото: pexels.com

Зв’язок між виходом на пенсію і здоров’ям

Немає нічого дивного в тому, що старіння призводить до загострення проблем зі здоров’ям. Набагато більш вражаючим же той факт, що вихід на пенсію сприяє суттєвому покращенню його стану.

Говорячи про фізичне вираження здоров’я, вчені досі сперечаються про те, наскільки добре чи погано на ньому позначається вихід на пенсію. Деякі дослідження вказують на наявність позитивного ефекту, а інші — негативного. Але з точки зору здоров’я психічного їх думки співпадають, і на те є вагомі причини:

  • Немає роботи — немає стресу. На пенсії все робоче напруження і стрес проходять, даруючи людині відчуття полегшення та розслаблення.
  • Більше сну. Сон є відповіддю на всі запитання, пов’язані зі здоров’ям. Якщо з самого ранку вам не потрібно нікуди поспішати, а потім затримуватися на роботі, то сон більше не здається такою вже недоступною колись розкішшю. Сон сприяє розумовому відпочинку.
  • Фізична активність. З появою більшої кількості вільного часу багато пенсіонерів починають займатися фізичною активністю та іншими заняттями до душі. І це не просто спосіб згаяти час, але ще і чудова пожива для розуму.

Нехай цей вік буде найкращим періодом у вашому житті

Фото: pexels.com

Виходить, що вихід не пенсію може поліпшити ваше психічний стан. Але чи дійсно він є такою позитивною подією, якщо ви не можете по-справжньому отримувати задоволення від життя пенсіонера?

Як би сильно людина не чекала цього моменту, вихід на пенсію може виявитися для нього досить непростим. Але є кілька речей, здатних прекрасно заповнити перехідний період:

№1. Нові друзі

Ніколи не пізно розширити своє коло спілкування, в тому числі й на пенсії. Продовжуйте спілкуватися з колишніми колегами і друзями, намагайтеся знайомитися з новими людьми, щойно вам трапиться така нагода.

№2. Продовжуйте вчитися

Якщо ви будете щодня дізнаватися щось нове, ваш розум буде залишатися здоровим і активним. У світі завжди є чого повчитися, як і можливості для розвитку.

№3. Знайдіть собі захоплення

Вихід на пенсію може стати для вас полегшенням, але різкий перехід від повної зайнятості до повної свободи, — це занадто кардинальні зміни. Будьте креативними! Знайдіть собі хобі, на яке зможете витрачати свій час та віднаходити при цьому справжнє задоволення.

Фото: pexels.com

Вихід на пенсію як пригода

Вихід на пенсію не завжди прирівнюється до насолоджування прохолодним лимонадом біля басейну або спонтанну подорож до Франції. Але він позитивно впливає на вашу психіку, а разом з готовністю заводити нові знайомства та знайти собі хобі напевно стане для вас початком однієї з найцікавіших пригод у вашому житті.

Чи боїтеся ви виходити на пенсію?

20+ прикладів, що станеться з рукотворними об’єктами, якщо залишити їх назавжди

19 осіб, чиї кулінарні ідеї хочеться взяти на замітку