in , ,

Вирощуємо смачний і пишний кріп!

На носі вже літо, а це означає, що в раціоні потихеньку починає з’являтися все більше овочів і різної зелені. Після тривалої зими обов’язково потрібно відновити свій організм, який в цю пору найбільш схильний до авітамінозу і, як ніколи, потребує зміцнення.

Відомо, що кріп — це одна з найбільш корисних трав серед інших. Дієтологи рекомендують вживати свіжу зелень у їжу якомога частіше, проте не завжди вдається знайти дійсно корисні та соковиті пагінці в міських магазинах. Розв’язати цю проблему досить легко, почавши самостійно їх вирощувати.

Кріп є однією з найвибагливіших садових культур, але багатьом садівникам і городникам-початківцям чомусь не вдається його виростити. Наші поради допоможуть виростити буйнотрав’я кропу незалежно від місця вирощування: город, сад чи підвіконня квартири.

ЯК ПОСАДИТИ КРІП

Насамперед варто ознайомитися з деякими особливостями цієї культури. Свіжі насінинки кропу проростають дуже повільно, а можуть і взагалі не прорости через велику кількість ефірної олії, яка міститься в них. Також насіння буде погано проростати, якщо висадити його в кислий ґрунт.

Якщо у вас знайдеться тільки свіже насіння, перед висадкою його треба буде обробити в такий спосіб.

ОБРОБКА НАСІННЯ

1. Зробіть з марлі невеликий мішечок і вкладіть до нього насіння.

2. Після цього замочіть його в гарячій воді на три дні, при цьому змінюючи воду кожного разу, коли вона буде остигати. В середньому таку процедуру потрібно робити 5 раз за добу.

3. Потім викладіть насіння на мішкоподібну тканину і вкрийте іншою вологою матерією, залишивши в теплому місці на 4 дні, поки не з’являться паростки.

4. Перед самим висаджуванням протягом 30 хвилин трохи підсушіть насіння.

5. Головна хитрість при висадженні — сіяти кріп купками, а не рядами як зазвичай. В ямку розміром 10-15 см насипте насіння і зарийте, а після полийте водою.

6. Крім цього, для гарного росту необхідно розташувати рослину в добре освітленому місці.

Якщо ви скористаєтеся цими маленькими підказками, у вас на столі завжди буде розкішна свіжа зелень, а до осені ви зможете використовувати парасольки кропу для консервацій. При такому ретельному підході кріп виростає більш соковитим і ароматним, а головне — без жодних добрив і шкідливих допоміжних речовин, які можуть бути використані при вирощуванні тієї зелені, яка продається в магазині.

За матеріалами

Сподобалось?

17 доказів того, що життя перемагає все

20+ наочних прикладів того, що розмір — величина непередбачувана