in , ,

Вся правда про вініри: 11 важливих запитань та відповідей

Голлівудська посмішка давно стала еталоном краси й успішності. До чого ми лиш не вдаємося, щоб вона яскріла на всі 32: виснажливі брекети, шкідливе відбілювання, коронки та протезування. Та наука не стоїть на місці й сьогодні дуже популярним стають штучні накладки на зуби чи вініри.

Тутка розповість про 11 найбільш наболілих запитань, які ми соромимося запитати в стоматолога й дослідить: вініри — можна чи не можна?

1. Чи вініри — на усе життя?

Огляд міжнародних досліджень переконує: якщо через 10 років ви захочете перевірити вініри на якість, вони на 95% залишаться в ідеальному стані. Їх можна носити навіть до 20 років.

Та біда в тому, що люди втомлюються від них і шукають, чим би їх замінити. Якщо 10 років тому пацієнти не переживали, що довколишні люди зауважать штучні накладки на їх зубах, то сьогодні в моді — природність і простота.

2. Чи виривають корені зубів перед встановленням вінірів?

Такого не практикується. Ортодонт може перевірити, чи в зубі немає кісти, карієсу й інших проблем.

3. Чи треба звикати до вінірів?

Так. Іноді самі накладки більші за ваші зуби, тож створюють певний дискомфорт, ви можете шепелявити, змінюється дикція. Через місяць-два людина до них звикає і все стає на свої місця.

4. Чи завжди вініри мають неприродний вигляд?

Ну якщо переборщити — то так: встановите їх на всі зуби найбільш яскравого відтінку білого й точно будете впадати в очі всім перехожим. Лікарі радять обирати середній ступінь білизни на 4-6 верхніх зубів.

5. Чи можуть вініри відколотися чи відпасти?

Ні. Їх міцно прикріплюють до зубної емалі, і відпасти вони можуть тільки разом із зубом. Та не радимо кусати тверді яблука й горіхи.

6. Чи має ця процедура гарантію?

Так — від 3 до 5 років. Додамо ще: та стоматологічна клініка, яка їх встановлює впродовж цього часу безкоштовно проводитиме їх перевірку кожних пів року.

7. Чи потребують такі стоматологічні штучки особливого догляду?

Їх власники одноголосно скажуть: ні! Догляд схожий до догляду за вашими зубами: паста, щітка, зубна нитка. Вініри мають ще й суттєву перевагу: вони менше жовтіють й не так сильно, як зуби, покриваються нальотом.

8. Чи спилюють здорові зуби перед встановленням вінірів?

“Спилювати зуби” – яке страшне речення! Уява вже намалювала стільки кошмарних образів! Та це зовсім не так: під спилюванням розуміють забирання до 0,5 мм емалі.

За очевидних недосконалостей зубів спилювати чи підрівнювати можуть саму форму, та про це заздалегідь обговорюється з пацієнтом.

9. Чи змінюється обличчя після встановлення вінірів?

Так, форма й овал обличчя дещо змінюються й відрізняються від початкового образу: усмішка сяє, як і ваша впевненість в собі. Пацієнти зазвичай не скаржаться, але відзначають, що ці зміни пішли їм лиш на користь.

10. Скільки часу потрібно, щоб встановити собі вініри?

Небагато — до 3-4 відвідин лікаря.

Перша консультація: лікар оглядає ротову порожнину, оцінює зуби, робить відповідні заміри й комп’ютером моделює форму майбутньої усмішки.

Наступний візит: підпилювання зубної емалі, примірювання пробних керамічних пластин

Третій: через 2 тижні відбувається встановлення самих вінірів. Процедура не болісна, триває до 2-2,5 годин.

Через місяць лікар запросить вас на перший плановий візит й оцінить, чи вдало зроблено процедуру.

11. Як дізнатися, чи сподобається вам результат?

Завдяки сучасним технологіям лікар наперед сконструює майбутню усмішку і як вініри будуть виглядати на вашому обличчі.

А ви б зважилися на вініри? Що думаєте?

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел

Сподобалось?

З якої сторони ліжка повинна спати дружина. Дізнайтеся секрет

Жертви, які закохались у своїх кривдників: в це важко повірити, але це правда