Втрата батьків змінює нас назавжди, скільки б нам не було років

Вчені довели, що смерть найрідніших людей — батьків, має постійний психологічний вплив на подальше наше життя. Незалежно від віку

Травма від втрати батьків дуже сильно позначається на нас, незалежно від віку. Туга за батьками настільки велика, що може спричинити навіть зміни в мозку.

Цікаве
Loading...

Процеси, через які мозок переживає такий сум, дуже складні. Такі ділянки головного мозку як кора задньої частини головного мозку, кора передньої частини й мозочок зберігають спогади та враження з минулого.

Це саме ті зони, які відповідають за сон і апетит, тому й не дивно, що в стані глибокого суму ми мучимося через безсоння і втрату апетиту.

Втрата когось з батьків — поступова чи трагічна — в різний віковий період має різний ступінь горя. В молодшому віці юнак чи юнка переживає довгу фазу заперечення дійсності та злісні напади.

Смерть батьків збільшує ризики розгортання довготривалих емоційних і душевних хвороб, як от депресія, тривожність і навіть зловживання психотропними речовинами. В молодшому віці — від 15 років і нижче — підлітки дуже болісно переживали втрату рідних.

У нас з батьками часто складні стосунки — а хтось взагалі не має батьків. Цей нерозв’язаний конфлікт теж впливає на психіку, а коли мама чи тато помирає, з’являється безвихідь — стосунки вже не можна буде виправити.

Коли нас застигає смерть батьків, неможливо “оговтатися” від цього. Немає значення, які у вас були стосунки чи якими вони були батьками. Ця ситуація до кінця життя залишиться з нами на емоційному, психологічному та духовному рівнях.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Завантаження...

Пов'язані статті

Back to top button
Close