В’яжемо шкарпетки на двох спицях — ви не побачите жодного шва

Що може бути краще в холодну пору року, ніж пара теплих в’язаних шкарпеток? Техніка їх в’язання завжди задіювала аж 5 спиць, чим сильно лякала рукодільниць, а тим паче й новачків у цій справі. Але все рухається вперед, і сьогодні ми в Тутка навчимо вас в’язати шкарпетки на двох спицях.

Техніка ця досить нова, з її допомогою процес іде набагато легше і швидше, тому вона доступна навіть для початківців. Вироби виходять дуже акуратними й зручними.

Вам знадобиться:

  • нитки бажаних кольорів
  • пряжа бажаних квітів
  • 2 спиці
  • сантиметрова стрічка

Спосіб виконання:

1. Для того, щоб виріб ідеально сидів на нозі, потрібно точно знати розмір ноги та висоту підйому. Також визначтеся з висотою самої шкарпетки.

2. Робота починається з підготовки заднього боку манжету. На обидві спиці наберіть 22 петельки. Пров’яжіть 4 сантиметри гумки, чергуючи лицьову і виворітну петлю.

3. Ще 4 сантиметри пров’яжіть лицьовою гладдю. Все, задня частина виробу готова.

4. Тепер беремося до п’ятки. Для її формування під час в’язання в кожному рядку пропускайте другу, третю і дві передостанні петлі. Робіть це, поки у вас не залишиться 12 петель в рядку. Далі необхідно розширювати роботу, збільшуючи розміри полотна.

Починай ряд, пров’язуючи першу лицьову петлю кожного ряду з краєвої петлі попереднього, поки у вас знову не залишиться 22 петельки — так ви сформуєте низ п’яти.

5. Пров’яжіть низ виробу лицьовою гладдю, це приблизно 8 сантиметрів (залежить від розміру стопи). Задня частина і стопа готові.

6. Носок сформуйте так само, як і п’яту: забирайте петлі до 12, а після додавайте до початкової кількості. В’яжіть верх носка 8 сантиметрів, в кожному лицевому рядку поєднуючи перші та останні петлі з боків. При такому в’язанні з’єднується низ із верхом шкарпетки та виріб набуває завершеного вигляду.

7. Пров’яжіть 4 сантиметри передньої частини підйому лицевою гладдю, поєднуючи з задньою частиною шкарпетки так само, як верх з низом. Тепер зв’яжіть 4 сантиметри манжета-гумки.

8. Готово! Таким способом зв’яжіть другу шкарпетку.

Таким чином можна зв’язати теплі шкарпетки без особливих зусиль. Гуру в’язання завжди вигадують різні техніки й хитрості, які роблять цей процес легшим і захоплюючим.

Сподіваємося, що наші поради були вас корисними. Поділіться враженнями в коментарях.