in , ,

Харчова сода завжди рада допомогти дачнику

Головна мрія дачника – отримати хороший урожай, який буде довго зберігатися. Намагаючись захистити свою рослинність від шкідників, садівники купують безліч отрут. І роблять велику помилку.

Тому що хімічні засоби небезпечні, частина шкідливих речовин проникає всередину овоча. Хочете альтернативу – використовуйте народні засоби. Наприклад, харчову соду.

Овочі в городі

Соду можна без проблем придбати в будь-якому продуктовому магазині. Сфера її застосування дуже широка: вона може допомогти практично в будь-якій ситуації.

Почнемо з винограду. У нашому регіоні він прижився, і догляд за ним нескладний: просто підрізати навесні, підв’язувати і трохи підживлювати.

Але є одна халепа, яка часто його атакує, – сіра гниль. Тут допоможе сода. У період дозрівання ягід оприскуйте лозу таким розчином: 75 г соди розчинити в 10 літрах води. Так ви і рослину оздоровите, і підвищите вміст цукрів у ягодах. Аналогічним розчином можете обробляти фруктові дерева для боротьби з листяними гусеницями.

Для того щоб обробити кущі, потрібно додати ще деякі компоненти. Аґрусу і смородині більше підійде такий розчин: 1 столова ложка соди, 1 таблетка аспірину, 1 чайна ложка будь-якого засобу для миття посуду або рідкого мила, 1 столова ложка рослинної олії, 4,5 літри води.

Огіркам теж на допомогу прийде сода. Часто листя навіть молодих огірків жовтіє, а плоди перестають розвиватися. Це не передчасне в’янення, а ознака хвороби. Зробіть розчин: 1 столову ложу соди розведіть в 10 літрах води. Оприскуйте ним огірки, так ви зможете запобігти цій напасті.

Сода також суперник борошнистої роси, яка часто атакує капусту. Одну чайну ложку соди розведіть в літрі теплої води і обробляйте цим розчином рослини. Можете робити це хоч кожні три тижні для профілактики, шкоди не буде.

Якщо капусту атакують гусениці, посипте капустяне листя сухим порошком соди. Личинки відразу втечуть.

Є ще один перевірений засіб, завдяки якому можна оздоровити капусту, – валеріана. На 3 л води потрібно додати аптечну баночку валеріани і 1 ст. л. рідкого мила. Цим розчином потрібно обприскувати уражену шкідниками капусту. Вони її не переносять, здихають і більше не заважають овочу рости.

За місяць до збирання головок на зберігання, капусту потрібно обприскати нашатирним спиртом. 1 баночку нашатирного спирту (40 мл) розведіть в 5-літровому відрі води і додайте кілька столових ложок рідкого мила. Оброблена капуста буде менше псуватися, стане довше зберігатися.

Овочі з власного городу набагато безпечніші за магазинні. Ми ніколи не можемо знати точно, чим обробляють овочі, які лежать на прилавку. А в своїх можемо бути впевнені. Сода, наприклад, ніколи їм не зашкодить.

Сподобалось?

«Вбиває не епілепсія, а реакція на неї»: Як допомогти людині при нападі епілепсії

12 хитрощів для тих, кого збивають сьомі поти при слові «прання»