Як дізнатися, наскільки ми потрібні людині

Хочете дізнатися, наскільки сильно ви потрібні чи наскільки сильно вас люблять — дізнайтеся, які витрати людина готова зробити заради вас. Це дуже меркантильний спосіб, але дієвий. Скільки людина готова заплатити? Це не тільки та не обов’язково про гроші. Це про зусилля. Про час, вчинки, увагу, — про всі ресурси, якими володіє людина. І ось скільки вона готова заплатити — настільки ви й потрібні. А слова — гарна річ. Але їх не будемо рахувати.

Одну жінку багатий брат запросив на день народження до іншого міста. Жінка була бідна, та й здоров’я підвело, їй довелося витратити всі заощадження на лікування. І квартиру довелося обміняти на одну кімнатку, все ж життя дорожче… Вона завжди дарувала братові найкращі подарунки. Їй навіть на думку не спало щось у нього попросити. Вона пишалася братом і любила його. І чомусь думала, що брат теж її любить, попри їдкі випади його дружини та на деяку зневагу з боку його дітей. Раніше вона завжди їздила до брата на день народження. Жила в готелі, допомагала з організацією пишного свята, дарувала найкращі подарунки, які, звичайно, блідли на тлі інших дарів від багатих людей…

Баланс: що ми готові віддати заради цієї людини?

А цього разу їй треба було вибирати: купити ліки чи їхати до брата. До того ж, на готель грошей взагалі не залишалося. Але самотня сестра страшно переживала, що образить брата. Він же теж її дуже любить! Він завжди це говорить. І завжди запрошує на день народження. І в лікарню, коли жінка була в реанімації, надіслав листівку. Ну, не справжню листівку, а в месенджері надіслав, але дуже красиву. Побажав одужання! Жінка мучилася стидним вибором: ліки чи день народження? А потім їй порадили просто повідомити брата чесно про своє становище і запитати, чи може цей власник заводів оплатити їй квитки. Тоді вона зможе приїхати!

Ось і все. Тут все вирішилося. Спочатку брат жінці сказав, мовляв, нічого собі пропозиція! Це якось неделікатно. Не чекав від тебе! І лишніх грошей немає. А потім і дружина брата перетелефонувала та присоромила жінку за нахабне прохання. І додала, що понести такі величезні витрати вони не готові. Жінка потім плакала. Вона зрозуміла, що не дуже її люблять і чекають. Це гірко усвідомлювати, але треба все ж…

І все впирається в ті ж витрати, які людина заради нас готова понести. Ось настільки ми їй і потрібні. Настільки дорогі; «дорогі» – важливе слово. І правило просте: треба подивитися, яким ресурсом володіє людина. Це не лише про гроші, звісно. Взагалі про можливості. А потім порівняти загальну масу ресурсу з тим, що вона готова заради нас витратити. Дуже цікаві речі іноді прояснюються. І дуже сумні.

Дитина готова життя за нас віддати. А власний чоловік може пошкодувати на ліки грошей. Мати готова вночі не спати заради своєї дитини. А у подруги немає часу просто поцікавитися, чи все з нами добре… І на роботі людину розхвалюють як цінного фахівця, звуть «паличкою-виручалочкою». А зарплату не підвищують десять років. Всім підвищили, а йому тільки добрі слова кажуть і хвалять. І простий спосіб працює: скільки людина готова для нас віддати, які витрати понести? Все стане ясно.

І себе теж про це варто запитати: що ми готові віддати заради цієї людини? Це і є баланс стосунків.

За матеріалами