in , ,

Як правильно почистити та заморозити часник, щоб він зберігався цілу зиму

Через те, що в наших краях погода змінюється в залежності від пори року, ми знайомі з таким явищем, як сезонні страви. Належність до тієї чи іншої групи залежить, звичайно ж, від овочів і фруктів, які ростуть в певну пору року. Одним з таких вважають і часник.

Це пряна рослина досить примхлива і заледве зберігається навіть до початку зими, не кажучи вже про більш тривалий період. Але нашій редакції вдалося дізнатися, як домогтися максимального результату. Для цього нам знадобиться замороження часнику, про яке ми детально розповімо в сьогоднішній статті.

Замороження часнику

Часник, як і зелень, не втрачає своїх корисних властивостей, аромату і смаку після заморожування. Навіть навпаки — завдяки низькій температурі вам вдасться зберегти їх на більш тривалий час. Головне — правильно підготувати часник до процесу заморожування, і тоді термін його свіжості можна продовжити аж до наступного збору врожаю.

Найкраще для цієї мети використовувати свіжі головки, з соковитими зубчиками. Також не можна заморожувати зіпсований або підгнилий часник — він не тільки не збережеться сам, але ще зіпсує інші запаси.

Як заготовити часник на зиму

1. Цілими головками

Для цього візьміть харчову плівку й обгорніть нею кожну неочищену головку часнику. Такий нехитрий трюк допоможе настільки добре зберегти їх, що після розморожування часникові головки НЕ будуть нічим поступатися навіть свіжому часнику.

2. Цілими очищеними зубчиками

Зубчики очистьте від лушпиння і розкладіть по пакетах із застібками або пластиковими контейнерами, складіть в морозильну камеру. Перед використанням їх можна навіть не розморожувати, а відразу додавати до страв.

3. Подрібненим або вичавленим через прес

Часник очистьте, подрібніть або вичавіть через прес і розкладіть отриману масу у формочки для льоду. Дайте йому повністю застигнути, а потім перекладіть в контейнер або пакети. Такий заморожений часник зручно додавати до супів, салатів і заправок.

4. У складі соусів

Цей варіант найзручніший і найбільш вигідний — разом з часником ви отримуєте вже готовий соус або заправку. Так можна не тільки зекономити час, а ще й легко приготувати заплановану страву в потрібний час і в потрібному місці.

Рецепт соусу з часником для заморожування

Інгредієнти:

  • 100 мл соняшникової або оливкової олії
  • 7 зубчиків часнику
  • петрушка
  • кріп

Приготування

Кріп, петрушку і часник подрібніть за допомогою ножа і змішайте з соняшниковою олією. За бажанням, додайте будь-які інші трави та спеції, які вам подобаються. Потім розкладіть часниковий соус по формах для льоду і заморозьте. Така добавка прекрасно підходить для салатів, супів і гарнірів.

Враховуйте, що часник має досить специфічний аромат, тому зберігати його краще в щільно закритих місткостях якомога далі від інших фруктів і овочів. Крім самих головок, можна заморожувати ще часникові стрілки чи готову з них пасту. Зберігайте корисні статті й не забувайте ділитися з друзями!

За матеріалами

Сподобалось?

Користувачі Reddit розповіли, які стереотипи про їх країни популярні у решти світу

5 карт, які доведуть, наскільки маленьким є наш світ