in , ,

Як правильно поводитися під час розпродажів й не робити необдуманих покупок

“Ой, нічого не купую, зачекаю акції чи розпродажу?!” Знайомо! Вітаємо: ви теж заковтнули приманку маркетологів. Настає час “чорної п’ятниці”, новорічних та різдвяних свят, і всі заощадження з чистим сумлінням витрачаються на товари “зі знижкою”. Та ми часто забуваємо просту річ: жоден магазин не працюватиме собі на збиток, навіть в період розпродажів.

Тутка сьогодні хоче навчити витрачати з розумом, щоб не спійматися на живця комерсантів. І все ж проаналізуємо, як купувати правильно.

Акції — нагода вигідно скористатися цікавими пропозиціями

Не варто із запоєм кидатися у вир знижок. Як кажуть самі спеціалісти із реклами, під час розпродажів та вигідних пропозицій продавці мовби фліртують із покупцем. Отож, нам на таку поведінку теж треба відповідати фліртом.

 • “Тільки сьогодні”. Таким прийомом продавці хитро підштовхують до імпульсивних покупок та не дають часу подумати. Онлайн-магазини навіть виставляють таймер, поки “цей чудесний день не закінчився” і ми встигли придбати навіть непотрібну річ.
 • Бонуси в подарунок і програма лояльності. Нам пропонують бонус-презент за покупки чи кожну 10-ту річ у подарунок. Покупець купує і купує, щоб дістатися до омріяної вигоди.
 • “Тиждень літніх суконь” – акції на окремі категорії товарів, які не розійшлися в сезон. Якщо вас не хвилює актуальність виробів чи мода на них, то цей варіант саме для вас.
 • День народження магазину. Організовується незалежно від дати створення магазину, має на меті продати товар, який довго не можна продати.
 • “Промо набір”. Скажімо, 5 різних за кольором краваток за 500 гривень. Особливого вибору не передбачається, бо набір уже сформований, і так легко продати залишки. Ну а ще рекламникам чудесно відома натура українців: “Купувати все наперед і з запасом”.

Знижки: звичайні та ті, що тануть

Комерсанти вдаються до різного роду акцій та знижок, щоб клієнт, примірявши річ, вийшов від них з нею та ще п’ятьма. Ось найпоширеніші з них:

 • Знижки 25-30%. Організовуються, щоб збільшити попит на товар чи на початковому етапі розпродажів. Під них підпадають найбільш ранні товари минулого сезону.
 • Знижки 50% – наступний етап розпродажу. Зазвичай поруч зі входом розкладають найдешевший товар — він служить приманкою для покупців. А далі вглиб магазину ціни стають на своє місце.
 • Ліквідація колекції зі знижкою до 70% – до неї вдаються, якщо треба розпродати залишки товару з минулого сезону. Його хаотично розвішують по приміщенню, і то у великих кількостях.
 • Знижки понад 70% – фінальний розпродаж. Товар з вигідною пропозицією розкладуть вглибині залу, а “новеньких” повісять на вході — оцініть і їх! Тут прагнуть продати якомога більше товару й звільнити місце для нового.
 • “Знижки, що тануть”. Їх принцип полягає в тому, що знижка, встановлена на початку, кожного наступного дня зменшується, і якщо на початку акції наплив покупців був незначним, то наприкінці люди біжать до магазину, бо думають, що товар закінчиться і вони не встигнуть його придбати. Максимально ця акція триває 14 днів.

Зауважимо, що компанії сьогодні часто нехтують поетапним зменшенням ціни на товар, і можуть одразу зі знижки 20% перестрибнути на 80%. Вивчайте цінову політику, порівнюйте ціни, і подумайте: а чи справді мені потрібна ця річ? Не робіть необдуманих покупок!

Вітрини оформлюють так, щоб ви звернули на них увагу й зайшли в магазин

Досить цікаві прийоми маркетологи використовують для того, щоб потенційний покупець одразу захотів купити річ з цього магазину.

 • Усміхнені люди на вітринах магазинів ніби промовляють до нас: “Погляньте: ми купили цей товар — і ми щасливі, а ви ще ні”. Така схема відома давно і завжди спрацьовує.
 • Колір графіки. Яке поєднання працює найбільш ефективно? Правильно — червоно-біле. Іноді кольорові гами можуть варіюватися від синьо/жовтого до помаранчево/фіолетового.
 • Ретельно обраний образ. Манекени одягають у все багатство стилю та аксесуарів магазину.
 • Ціна. На вітринах зазвичай цін не вказують — лише відсоток знижки, щоб покупець не злякався цін й одразу не накивав п’ятами.
 • Особливе оформлення. Навіть прикрашання вітрин має свої правила. Там обов’язково красуватиметься напис Sale. Магазини преміум-класу оберуть скромніше оформлення, а мас-маркет не соромитиметься гучних закликів “Заходьте до вас — виходьте стильними” та інших рекламних хитрощів.

Після розпродажу життя продовжується

Що ж відбувається з одягом преміум-класу? Частину роздають блогерам для реклами, решту відсилають до стоків та аутлетів і віддають працівникам магазину.

 • Знаходяться на складі й чекають своєї черги, щоб покупці знову могли їх купити.
 • Стають частинами нових колекцій та образів.
 • Одяг знищують. Дивно, але британський бренд Burberry просто спалив залишки з речей з минулої колекції на суму понад 35 млн доларів. Дорогі марки не роздають своєї продукції на стоки чи благодійність, адже їх речі асоціюються з розкішшю.

Не можемо сказати, що розпродажі страшне зло, там справді можна купити якісну річ за гарною ціною. Головне не переборщити й не залишити на знижках всю зарплату.

Як ви ставитесь до акцій та знижок? Купуєте речі за привабливими пропозиціями. Діліться своїми розповідями з нами!

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел

Сподобалось?

25+ заяложених фраз, від яких починає сіпатись око

Чесні твіти від мамусь і татусів, які проллють світло на справжнє батьківство