Як припинити наїдатися під час карантину?

“Карантин триває, і животик наростає”, — інтернет пістрявіє веселими картинками й мемами про переїдання під час карантину. Люди жартують, що після карантину на вулицю вийде той, хто вміститься у двері. А що робити, коли постійно сидиш вдома? І так хочеться їсти?

Тутка з’ясував цікаві деталі, як можна втримати гарну вагу і не погладшати, навіть якщо постійно сидиш вдома.

Карантин — це насамперед сидіння вдома, постійне сидіння в чотирьох стінах. На роботу ходити не треба, зобов’язань, окрім домашніх, немає, от ми дозволяємо собі з’їсти трошки більше, а там ще, і ще, і ще… і от снігову кулю вже не зупинити.

Чому ми починаємо переїдати під час карантину?

  • Стираються межі між роботою і домом.
  • Рутинне життя починаємо розбавляти їжею.
  • Сприймаємо карантин як своєрідну відпустку, а під час відпочинку можна що? Правильно — набивати животики.

Наші спеціалісти дієтологи радять виробити для себе певні харчові правила, які для кожного будуть різними. І дотримуватися їх, суворо дотримуватися! Навіть повісити в кімнаті чи на холодильнику, щоб час примусової ізоляції не став найгіршим для вас за усе життя, а пішов лиш на користь.

1. Режим прийому їжі

Якщо ви вже перейшли на віддалений варіант роботи, розмежуйте робочі та обідні періоди. Тобто, сніданок, обід та вечеря мають бути повноцінними й окремими, а не об’єднаними разом за кухонним столом.

Радимо практикувати інтервальне харчування під час карантину: вранці снідати пізніше, а ввечері вечеряти швидше. І утриматися від частих перекусів.

2. Не залишати солодощі на кухонному столі

Цю звичку ми успадкували ще з радянських часів, коли на столі в кошичках чи цукерницях залишаються солодощі, випічка, сухофрукти тощо. І рука не те що мимоволі, а вже свідомо тягнеться до цих смаколиків, прийоми їжі змішуються між собою і ми вже не розрізняємо, де обід чи вечеря, бо шлунок наповнений. Таке переїдання шкідливе і для травної системи: коли немає проміжків між прийомами їжі, травні залози перевантажуються, збивається ритм вироблення травних гормонів та порушується нормальний метаболізм.

3. Скоротіть надмірне вживання чаю чи кави

Ці тонізувальні напої дуже доречні в офісі під час робочого дня, тоді як вдома вони можуть зіграти з нами злий жарт. Ми сидимо вдома, можемо довше поспати, і додатковий режим бадьорості у формі чашечки чаю чи кави нам не дуже обов’язкові. А от потягнути до них печиво чи цукерку — залюбки. І кава стає прекрасною нагодою спожити додаткові калорії. Так, один повноцінний прийом їжі замінюється перекусом, що не дуже корисно для нашого організму.

4. Оберіть максимально корисні продукти

Ми гарячково скуповуємо гречку, та забуваємо, що наше тіло потребує усіх продуктів. Оберіть цільні заморожені овочі (бобові тощо), фрукти та овочі, які не псуються (бо вже заморожені). Споживайте різну їжу, щоб не виснажити організм під час карантину.

5. Максимально готуйте домашню їжу

Готові пельмені чи вареники мають бути одноразовою вечерею, а не варіантом на щодень. Поки ми вдома, варто відмовитися від фаст-фуду і напівфабрикатів, бо ж часу маємо вдосталь — можна прокачати усі кулінарні навички.

6. Не поєднуйте задоволення

Рекомендуємо під час перегляду улюблених фільмів не змішувати споживання їжі та зорові відчуття. Так ми ніби обманюємо мозок: не будучи голодними, їмо, щоб просто зайняти руки. Повчіться під час кіноперегляду пити просто чай чи каву чи взагалі нічого не нести за собою.

Правильне планування раціону на час карантину

  • Зменшити кількість білка в організмі. На жаль, поки ми знаходимося вдома, то не можемо переробити всю кількість білка, який надходить до організму, отож дієтологи радять зменшити споживання м’яса. Надмірна кількість білка впливає на мікробіом кишківника, а останній пов’язаний з імунітетом. Замість м’яса оберіть квасолю, горох і гриби. А ще корисно зробити розвантажувальні дні від тих продуктів, яких найбільше хочеться.
  • Виберіть їжу з низьким глікемічним індексом: рибу, крупи, бобові. Вона подарує відчуття ситості й вже не захочеться бігти на кухню за солодким.
  • Вживати більше овочів. До 200 грамів на тарілці мають займати овочі, які зараз особливо потрібні організму: рагу з картоплею, тушковане м’ясо чи риба з овочами. Підійдуть і заморожені варіанти.
  • Зменшити вживання та кількість простих вуглеводів: печива, випічки й схожих продуктів. Таку їжу називають енергетичними бомбочками — їсти їх хочеться багато і часто, а справжньої поживної цінності вони не мають.

Як боретеся із “ефектом хом’яка” на карантині ви? Розкажіть всім нам у розділі коментарів.

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел