in ,

Як різний час доби впливає на ваш настрій

Китайська теорія про меридіанний біологічний годинник дуже важлива при складанні плану лікування хворих цієї країни. Вона базується на провідній для китайців енергії ци — силі та життєвих силах організму, енергії нашого життя.

Вчені стверджують, що в різний час доби ци проходить через інші органи або системи органів, і якщо котрийсь із них хворий — тіло обов’язково подасть нам про це сигнал.

Ми в Тутка хочемо сьогодні розглянути таке цікаве вчення мудрих китайців.

Принцип роботи біологічного годинника

Впродовж століть спостережень китайська медицина виробила свій варіант біологічного годинника. В основі його — протікання енергії Ци через організм: кожних 2 години вона рухається та змінює наше тіло.

З 5 до 7 години ранку

Ідеальний час для виведення токсинів з організму та звільнення від негативної енергії. Запускається товстий кишківник, тож для сніданку найкраще підійдуть висівки, фрукти, каші. Прогуляйтеся і прийміть душ.

З 7 до 9 години ранку

Шлунок вже прекрасно працює, тому довантажте його фруктовими смузі, стравами з домашнього сиру, м’яса, білка. Сприятлива пора для насичення новою інформацією.

З 9 до 11 години

Час, найбільш продуктивний для спорту, фізичної активності. Вмикаються в роботу селезінка та підшлункова залоза, травні ферменти для перетравлення їжі працюють на повну, посилюється імунітет.

З 11 до 13 години

Серце найкраще перекачує кров по судинах, наповнює її киснем. Вчені радять ситно пообідати саме впродовж цього часового відрізку: супи, бульйон, трав’яний чай. 30-40 хвилин можна подрімати.

З 13 до 15 години

Період, який вимагатиме від вас спокою, розмірених видів діяльності, як от малювання, вишивання. Працює тонкий кишківник, поживні речовини краще засвоюються організмом.

З 15 до 17 години

Цей відрізок часу рекомендують присвятити навчанню та здобуванню нових знань. Тепер запускається очищення сечового міхура, детоксикація й обмін речовин. Потіште себе чашечкою чаю з лимоном або імбирем.

З 17 до 19 години

Ци проходить через нирки й видільну систему. Такий часовий період можна присвятити танцям, масажу, прогулянкам. Споживайте легку та поживну їжу.

З 19 до 21 години

На думку китайських мудреців, цей час найбільше сприятливий для зачаття малюка. Організм налаштовується на відпочинок, тому підійдуть спокійні заняття — читання, вишивання.

З 21 до 23 години

Спробуйте розслабитися, послухати спокійну музику та заснути в цей часовий проміжок. Енергія ци проходить через ендокринну та лімфатичну системи, тканини регенеруються.

З 23 до 1 години ранку

Саме в цей час активно працює жовчний міхур. Він готує ферменти для вранішнього перетравлювання їжі, тому звечора утримайтеся від міцних та алкогольних напоїв, солодкої їжі.

З 1 до 3 години

Очищується печінка, відбувається її детоксикація та вироблення корисних ферментів.

З 3 до 5 години

Розкриваються легені, з них виводиться слиз, через потові залози виходять токсини. Якщо прокинетесь о 5 ранку — обов’язково займіться спортом.

Чи була наша інформація вам корисною? Як думаєте, чи варто звертати увагу на сигнали організму й скоригувати під них свій життєвий ритм?

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел

За матеріалами

20+ пар, чий шлюб міцно склеєний почуття гумору

20+ історій про мудрих свекрух, які зруйнували всі стереотипи