in , ,

Як творять звукові ефекти у наших улюблених фільмах — 15 фактів

Милі кульки для голосів страхітливих монстрів, смажений бекон для звуку зливи і свіжа селера для зламаної кістки — що ж, кіноіндустрії є чим нас здивувати. Люди, які працюють зі звуковими спецефектами творять справжні дива, коли звичайна річ, предмет чи їжа дивним чином лунають в улюблених фільмах і набувають кардинально іншого звучання. Імпровізація та невичерпна фантазія допомагають їм створити вражаючу екранну дійсність. Як ті чарівники!

Нас в Тутка захопила робота цих спеціалістів і сьогодні ми відкриємо для вас кілька їх таємниць. Тож запасіться попкорном і гайда з нами в голлівудське закулісся. А в бонусі побачите звичний день спеціаліста зі звукових ефектів!

1. Рик та ревіння монстрів — скрегіт повітряної кульки!

Для створення гучного реву нікого не ріжуть, а використовують звичайну повітряну кульку! Тож у фільмі “Ґодзілла” (2014 рік) саме так і зробили — тварина ричала, а звук записали від натирання кульки.

2. Звук шаленої зливи — смажений бекон

Навіщо чекати на справжню зливу, якщо її звук можна “створити”. До того ж, справжній дощ іноді недостатньо гучний для фільму — в цьому випадку ідеально підійде звук підсмажування бекону на сковорідці. А ще для такого явища, як дощ, можуть використовувати звук рису, який розсипають по поверхні.

3. Хрусткі звуки — селера

Звук від ламання кісток чи предметів після удару великої тварини забезпечить стебло селери. Не лякайтеся: насправді нікого не вбивають і нічого не б’ють, а хрускіт від розкушування цієї рослини так ідеально підходить для ситуації, що ви навіть не помітите різниці.

4. Звук коня в галопі — кокоси

Стукніть порожніми кокосами об тверду поверхню — вийде такий схожий звук! Отак і кінь у фільмі біжить по землі. Дешева і чудова вигадка майстрів зі специфічних звуків для фільмів!

5. Звук пострілу і зміни стріли — бамбук

Під час зйомок фільму важко записати звук випущеної стріли, а від цілої черги стріл — і поготів. Тут допоможе маленьке стебло бамбука: ним швидко махають перед мікрофоном, і записують потрібне відлуння.

6. Степлер “робить” постріли

Великий степлер чудово підходить для відтворення пострілів. Так актор контролює сцену, додає до неї більше спецефектів. Так продюсери створюють дивовижні та лякаючі звуки від пострілів.

7. Прогулянки по снігу — кукурудзяний крохмаль

Як то класно ходити по снігу, а кукурудзяний крохмаль дасть змогу зробити це і в студії. Актори висипають велику його кількість у місткість, взувають важке взуття і починають ходити по ньому. А на екрані навіть не скажеш, хто ж то іде — справді герой по снігу чи актор по крохмалю з кукурудзи.

8. Звуки від грому — алюмінієві пластини

Для творення справжніх звуків чого лише не використовують, і алюмінієві листи входять до цього переліку. Якщо ними трусонути перед мікрофоном, створиться ефект грому, додайте ще кілька спецефектів — і на екрані вже панує ціла негода.

9. Звуки від ударів — шматки м’яса

Під час знімального процесу жоден актор не має постраждати: щоб відтворити звук від побиття і ударів, десь за кадром м’ясо кидають об тверду поверхню, б’ють саму тушку або кидають об неї важку книгу.

10. Звук гойдалки — іржаві завіси

Пригадайте звуки від порожньої гойдалки у фільмі — якою напруженою одразу стає атмосфера! Для такого служать завіси з іржею, а ще ці предмети “озвучують” старі скрипучі двері. Бррр — моторошно, а от поціновувачі фільмів жахів нехай ликують!

11. Звуки від ударів серця — стуків сміттєвих баків

Зворушливі або страхітливі моменти фільму вимагають звуків серця — так ситуація стане ще більш емоційною. Пластмасові контейнери для сміття може й не дуже романтична річ, але в такому випадку просто незамінні. Творці фільмів стукають ними для створення саме такого ефекту.

12. Поцілунки — губи і руки

А така методика проста, швидка і весела. Як творять звуки від поцілунків — а “стрічкарі” просто цілують свою руку. Руку попередньо зволожують і поцілунки виходять як ніколи вдалими. А ще для кращого ефекту руку можна змочити водою!

13. Звук від тіла, яке падає — великі книги

Ніхто у фільмах не падає — звук забезпечують важкезні книги: якщо такі томи зіштовхнути на жорстку або тверду поверхню, вийде саме такий ефект.

14. Звук від багаття, яке горить — звук від повітряно-бульбашкової пакувальної плівки чи від паперу для випічки

Справжнє багаття не завжди робить потрібних звуків, але ж для фільмів щось треба придумати! Якщо розімнути в руках папір для випічки або бульбашкову плівку, створиться саме такий ефект. Так розслабляються навіть фільм мейкери!

15. Звук від розбитого яйця — вафельки від морозива

Суха вафелька від морозива ескімо служить для створення тріснутої яєчної шкаралупи. В багатьох фільмах можна спостерігати картину, як із яйця вилуплюються дивні створіння: для такого ефекту гумовими рукавичками роздушують диню! Ефект забезпечений!

Бонус: Не завжди зручно бути спеціалістом зі звукових ефектів, але завжди весело!

Ну що, як вам наш список неочікуваних речей, які застосовують у фільмах? Здогадувались про них? А який ваш улюблений фільм із незвичайними звуковими і музичними ефектами? Будь ласка, діліться своїми думками в коментарях!!!

Марко Мелґраті — художник, правдиві ілюстрації якого промовистіші за слова

Вся правда про весільні залаштунки від професійного фотографа