in ,

Як вберегтися від шийного остеохондрозу і як він впливає на ваше самопочуття

Шийний остеохондроз — поширене захворювання, яке все частіше турбує людей молодого віку. Хвороба характеризується дегенеративно-дистрофічними змінами міжхребцевих дисків у шийному відділі хребта.

Причини

До причин, які можуть призвести до розвитку остеохондрозу, слід віднести зайву вагу, вікові дегенеративні процеси в організмі. Також можна відзначити генетичну схильність і появу даної патології у кількох членів однієї сім’ї. Різного роду травми можуть спричинити деструктивні процеси в хребті. Порушення постави, плоскостопість, професійне заняття спортом, важка фізична робота, також впливають на появу даної хвороби.

Фото: vectorstock.com

Симптоми шийного остеохондрозу

Насправді, найбільш розповсюджуваною ознакою захворювання є біль в шиї, який переважно виникає увечері. Це пояснюється тим, що опорно-рухова система була напруженою протягом дня, особливо, якщо робочий день ви провели в статичній позі. Іншими тривожними симптомами шийного остеохондрозу є слабкість м’язів руки, кисті, оніміння пальців, мурашки.

Артерія, яка забезпечує мозок кров’ю, проходить через шию, а зміщення хребців її значно перетискає. Наслідком цього є головні болі, мелькання чорних крапок («мушок») в очах, порушення слуху і шум у вухах.

Фото: vectorstock.com

Ефективні засоби боротьби

Якщо ви відчуваєте симптоми, які перелічені вище, обов’язково зверніться до лікаря. Адже ця хвороба має здатність до прогресування. Ми ж вами розповімо про декілька засобів, які допоможуть позбутися симптомів хвороби, однак не є лікуванням!

Мазь 1

Візьміть по 1 ст. л. квіток трави звіробою звичайного, листя м’яти перцевої та ретельно перемішайте. Суміш необхідно залити окропом та настоювати протягом 10 хвилин. Розтопіть вазелін та додайте до трав’яного настою. Додайте 1 ч.ложку настою морозника. Цією маззю необхідно змащувати хворі місця.

Фото: vectorstock.com

Мазь 2

Змішайте 2 ст. л. сухої дрібної трави звіробою звичайного з 2 ч. л. трави деревію. Як і в попередньому рецепті, розтопіть 2 ч. л. вазеліну та змішайте з трав’яною сумішшю.

Мазь 3

1 ч.л.трави деревію звичайного, 1 ч. л. трави звіробою, 1 ч. л. трави шавлії лікарської подрібніть, змішайте. Розтопіть вазелін та змішайте з цією трав’яною сумішшю.

Як позбутися від болю в області шиї: проста гімнастика, яка творить чудеса!

1. Кінчиком язика необхідно дістати до підборіддя та затриматися в такому положенні 30 секунд.

2. Висуньте 15 разів нижню щелепу вперед.

3. Ліву руку необхідно стиснути в кулак, а правою рукою накрити його. Цим кулаком необхідно тиснути на місце під підборіддям.

4. Зроби самомасаж уздовж підборіддя і шийного м’яза, добре натискаючи пальцями хворі місця.

Ця гімнастика покращить кровообіг в шиї та позбавить гострого болю.

Вам була корисною ця стаття?

Всі ілюстрації з відкритих джерел

За матеріалами: poshepky.com

Сподобалось?

19 безперечних доказів того, що у природи ще чимало козирів у рукаві

16 винаходів, які змінять ваше життя на краще