Як за 5 хвилин стати знавцем живопису і навчитися відрізняти Моне від Мане

Часто навіть найбільш освічена людина, потрапивши до музею, може розпізнати лише «Мону Лізу» Леонардо да Вінчі й «Чорний квадрат» Казимира Малевича. Але світова історія живопису нараховує десятки імен геніальних художників, запам’ятати які видається неможливим.

Ми в Тутка підготували короткий екскурс працями найвідоміших майстрів образотворчого мистецтва.

1.

Якщо картини такі, як ваш альбом із образотворчого мистецтва за 4-й клас – це роботи Анрі Матісса.

2.

Якщо на картині відбувається таке, що нагадує змагання з бодібілдингу, – автор точно Мікеланджело Буонарроті.

3.

Люди на полотнах насолоджуються життям, їдять і п’ють – це роботи П’єра Ренуара

4.

Дивитися на інших людей, які працюють, поки ти відпочиваєш, можна безкінечно: таку можливість нам подарував Каміль Піссарро.

5.

Бачите на картині суперлюдей, які не тонуть у воді, але ще не встигли пошити собі костюми супергероїв, – це робота Франсуа Буше.

6.

Перед вами пейзаж, який заворожує, люди, які насолоджуються природою і котрим начхати на все світське, – це картини Клода Моне.

7.

Якщо ж у людей на картині в житті справді чорна смуга, про що свідчать їх безрадісні обличчя і похмурі кольори, – це Едуард Мане.

8.

Люди, в яких очі округлилися від жаху, а позаду них відбувається якась вакханалія з лінією горизонту – це впізнаваний стиль Едварда Мунка.

9.

Якщо люди на картині такі, як зібрання Братства перстня в XVIII столітті – це роботи Антуана Ватто.

10.

Якщо на похмурій картині видніє лиш насуплене обличчя, а тулуб загубився десь у текстурах, помилитися важко: це – Рембрандт Гарменсон ван Рейн

11.

Бачите море – спокійне, розбурхане, на світанку, на заході, з кораблями і без – ані секунди не вагайтесь: це Іван Айвазовський.

12.

Якщо на картині геометрія досягла свого апогею і ви бачите людей з круглими лисими головами в гостроконечних спідницях або різнокольорових комбінезонах – це творчість Казимира Малевича.

13.

Темношкірі босі дівчата на тлі яскравих пейзажів – це картини любителя екзотики Поля Гогена.

14.

Якщо у художника два улюблених кольори: синій і жовтий, а малює він пензлем величезного розміру – це точно Вінсент Ван Гог.

15.

Круглолиці жінки, які пізнали дзен, з високими лобами і тонкими носами, позаду яких пейзажі із «Гри престолів», – це точно Леонардо да Вінчі.

16.

Якщо у людей немає очей, зате є крихітні роти, а саму картину ніби розтягнули по вертикалі – це робота Амедео Модільяні.

17.

Якщо люди на портретах схожі на команду «Летючого голландця», де їх обличчя зроблені з фруктів, риби та інших підручних матеріалів, – це роботи оригінального Джузеппе Арчімбольдо.

18.

Перед вами розгортається запеклий бій, з яким за напруженням не зрівняється навіть остання битва з Волан-де-Мортом, – отже, перед вами картина Ежена Делакруа.

19.

Якщо серйозні люди з картини дивляться вам прямо в душу і ніби підозрюють у чомусь – їх намалював Грант Вуд.

А ще до вашої уваги спадщина українських митців:

20.

Михайло Димитренко – національне для нього понад усе.

21.

Дещо… дивне і незрозуміле, кожен собі сам зрозуміє у творчості Яна Гніздовського

22.

А який він, наш кубізм? Олекса Грищенко уявив собі так

23.

Прості діти, служниці, увесь люд залишився на полотнах Марії Башкірцевої

24.

Знаєте, який український імпресіонізм? Ось такий. Олександр Мурашко показав

25.

І наостанок офіційний сучасний геній України та його добрі картини Іван Марчук. Сам художник називає свою техніку дуже характерно — «пльонтанізм», від слів «плести» «пльонтати». Техніка художника нагадує пуантилізм, але замість точок він використовує багатошарові переплетені лінії, які здалека зливаються в один колір.

Тепер ви точно зможете здивувати всіх і ніколи не переплутати Моне і Мане, чи не так?