Як зберегти часник свіжим на цілий рік! Вибирайте будь-який з 4 способів!

У слов’янській і східній кухні часник керує балом: там, де його не додали в плов, натруть до смаженої картоплі, а де не кинули в суп, зроблять з нього пікантний соус. Про користь часнику відомо дуже давно, ба більше, він – один з базових продуктів, які завжди мають бути під рукою. Ось тільки не всі знають, як його зберігати.

Зберігання часнику – справа тонка. У правильних умовах він може пролежати до наступного сезону у великих кількостях. У іншому випадку він почне гнити або проростати. Чим це загрожує і як навчитися цього уникати раз і назавжди, розповість редакція Тутка.

Як врятувати часник

Корисні властивості часнику багато в чому пояснюються тим, що він – цибулина і зберігає в собі так багато поживних речовин, щоб з нього надалі щось проросло. Тому, як тільки часник починає проростати (трапляється це в основному через велику вологість), вміст вітамінів починає нестримно падати. Він стає в’ялим, позбавленим смаку і швидко псується.

Гнилизна й зовсім робить продукт непридатним для їжі. Перш ніж скласти часник на зберігання, його треба ретельно перебрати, видалити усі голівки з плямами, порожнечами і потемніннями.

Старовинний спосіб зберігання

Ще до винаходу холодильників часник заплітали в косу і підвішували в прохолодному і темному місці – на горищі або в льосі. Так він може зберігатися місяцями, не проростаючи, але що робити, якщо умови не дозволяють зберігати часник вдома таким чином?

Обпалити корінці

Свіжозібраний або куплений часник завжди має корінці. Так, їх не дуже видно, але саме ця тверда основа відповідає за те, проросте часник чи ні. Для цього треба її обпалити, використовуючи сірники, запальничку або навіть конфорку.

Закопати в солі

Для цього способу потрібний ящик або трилітрова банка. Шари солі чергуються з голівками часнику і щільно закриваються. Таким чином, часточки довго залишаються свіжими, але не можуть погнити або прорости: вони немов би консервуються в солі.

Інший спосіб врятувати часник від вологи – використати тирсу, зерно, попіл або борошно замість солі з тією умовою, щоб верхній шар сипкого продукту був завтовшки не меншим, ніж 2 см

Розплавлений парафін

У державних овочесховищах довгий час використовувався перевірений часом народний спосіб: свіжозібраний часник вмочували в розплавлений парафін і давали йому стекти і застигнути. Закупорений таким чином продукт не міг втрачати вологу і довгий час був повним соку, не псуючись при цьому.

Про те, як зберігати продукти, повинна знати кожна господиня. Врешті-решт, від цього безпосередньо залежить смак страв та їх користь для організму. Між іншим, в маринованому вигляді часник не менш корисний і точно не зігниє! Багато хто побоюється того, що в процесі він може позеленіти, але це нормальне явище, що не передбачає нічого поганого. Поділіться нашою статтею з тими, хто не знає, як правильно зберігати один з найцінніших продуктів!

За матеріалами