in , ,

Які речі потребують більш частого прання, а котрі варто не прати довший час?

За статистикою, 90% ще досить чистого одягу потрапляє до барабану пральної машини. І поки ми його перемо, інші речі, які справді потребують прання, довго чекають своєї черги.

Тутка — за точність і послідовність, навчимо вас сьогодні правильному графіку роботи пральної машини. До прикладу він такий.

1. Легінси vs джинси

Пригадайте, для кого насамперед створювалися джинси? Для робітничого класу і ковбоїв, а ці хлопці про чистоту не надто переймалися.

Керівник компанії Levi’s Чіп Берг нагадує: “Бажаєте зберегти джинси? Не вкидайте їх до пральної машини”. Сам очільник найкращої джинсової організації світу зізнався, що свої джинси не пере вже 10 років.

Чому? Прання вимиває тканину джинсів, від високих температур виріб після прання не так добре сідає по фігурі.

«Краще прати джинси якомога рідше. Не тільки для запобігання звуження і вицвітання, але і для економії води – це знижує негативний вплив на навколишнє середовище».

Чіп Берг, директор Levi’s

Оптимальний варіант — прання за потреби, при сильних забрудненнях, обов’язково навиворіт та у прохолодній воді.

Легінси — інша річ. Вони активно прилягають до шкіри, поглинають вологу, піт (особливо після тренувань) і стають розплідником інфекцій. А ще й неприємний запах! Отож, 2-3 рази одягнули легінси — сміливо починайте прати. А після занять у спортзалі періть кожного разу.

2. Спортивний ліф vs. звичайний бюстгальтер

Було проведене опитування серед 200 жінок, яких запитали, як часто вони перуть спідню білизну. Близько третини жінок відповіли, що роблять це кожних 2 тижні, а майже половина ще рідше. Але за умови, що вони не носять один бюстгальтер щодня.

Маючи в запасі кілька комплектів спідньої білизни, можна кожен день змінювати їх і прати бюстгальтери рідше. Так зберігається їх товарний вигляд, вони не розтягуються і не втрачають форми. Що стосується спортивних топів, то варіантів немає: прати треба після кожного використання.

3. Килимок vs. рушник

Рушники треба змінювати після 3-4 використань. А щоб скоротити кількість прання до 1 разу на 2 тижні, можна користуватися 2 рушниками, щоб кожен з них міг добре просохнути. Якщо ігнорувати це правило, то рушники будуть пахнути вогкістю, а біла тканина стане сірою.

Килимки брудняться сильніше, ніж ми думаємо. Волога тканина, яка знаходиться в темному і теплому приміщенні, — це ідеальне середовище для розмноження бактерій і розвитку цвілі. Туалетний килимок теж варто вкидати до прання раз на тиждень.

4. Кепка vs. зимова шапка

Якщо ви не носите одну і ту ж шапку весь осінньо-зимовий сезон, то досить прати її в середньому раз у 2 місяці, тобто 3 рази за сезон. Більшість з них легко можна очистити машинним способом без загрози для якості, проте завжди читайте етикетку з інструкцією із догляду.

Кепки рекомендується прати 2 рази за літній сезон і тільки вручну в прохолодній воді, щоб не пошкодити козирок.

5. Наволочка vs. простирадло

На постільній білизні збирається пилюка, а вона містить віруси, спори, бактерії та інші шкідливі мікроорганізми. При їх постійному вдиханні виникає ризик розвитку алергічних реакцій, утруднення дихання, подразнення слизової. А омертвілі клітини шкіри людини є їжею для постільного кліща. Щоб уникнути цих проблем, краще прати постільну білизну раз в 10 днів.

Особливу увагу слід приділяти наволочкам, які радимо змінювати частіше, ніж простирадла і підковдри. Залишки макіяжу, шкірного сала, бактерії накопичуються на них, і це може стати причиною виникнення акне та інших висипань на шкірі.

6. Плед vs. покривало

Якщо ви кидаєте в пральну машину покривало разом з постільною білизною, припиніть так робити. Цей предмет інтер’єру переться раз на кілька місяців, оскільки воно не так часто стикається зі шкірою.

А що стосується пледів, якими ви іноді накриваєтеся — стежте за власними відчуттями, адже у кожної людини своя частота використання. Зазвичай їх перуть у міру забруднення, але не рідше ніж раз на місяць.

7. Куртка vs. пальто

Куртки радимо прати не частіше, ніж раз на 3 місяці в холодній воді. Верхній одяг не контактує з голою шкірою, тому не потребує частого прання. Лайфхак для господинь: покладіть в барабан кілька тенісних м’ячів, щоб пір’я і пух не збивалося.

Треба дуже ретельно підійти до процесу очищення плям на пальто: вивчити ярлик, зрозуміти, з чого зшитий виріб. Більшість пальто прати не можна, і, щоб не знищити виріб, краще відразу звернутися в хімчистку.

8. Подушка vs. ковдра

Бруд і жир від волосся і шкіри проникають всередину подушки та можуть стати причиною розмноження грибка. Наповнювач, який не бачить пральну машинку роками, приваблює пилових кліщів, які викликають алергію у людини. Якщо ви користуєтеся напірниками, то досить буде чистити подушки раз у 3 місяці. Самі ж напірники треба очищувати раз на місяць.

А ось ковдри корисно освіжати лише раз у пів року. Вони забруднюються не так сильно, як подушки.

9. Тюль vs. штори

Цупкі штори, які висять по краях вікон, можна освіжити лише раз на рік, за умови що ви регулярно їх пилососите, щоб на них не скупчувалися різні мікроорганізми, такі як пиловий кліщ.

Тюль висить посередині та затримує бруд і пилюку, яка летить у квартиру з відчиненого вікна. Тому її треба прати не рідше ніж раз на пів року, а фіранки на кухні можна і частіше.

Бонус: шторку для душу теж можна прати

На ній з часом осідають залишки мильної води, залишаються розводи, з’являється іржа. Якщо штора виготовлена з поліестеру або текстилю, то її можна очистити в машинці.

А якщо на ній вже з’явилася цвіль або грибок, то насамперед її треба замочити в тазику на кілька годин в розчині оцту і вивести плями за допомогою щітки. А опісля запустити пральну машину на 60 °С, додавши до порошку пів чашки соди.

А вас влаштовує такий графік? Чи щось в ньому здається вам абсолютно неприйнятним?

Сподобалось?

День моєї смерті… Аніта Мурджані

20 ситуацій, коли “просто здалося”, але налякало таки добряче