Яким можна буде побачити офісного працівника з 20-річним досвідом роботи — лялька-прототип покаже

У ляльки-манекена Емми назавжди викривлена спина, варикозне розширення вен, почервонілі очі та шлунок, який виступає вперед. На прикладі ляльки-прототипу Емми вчені продемонстрували, яким через 20 років стане офісний працівник.

За найближчі 20 років співробітник з сидячим способом життя вирізнятиметься затьмареністю погляду, згорбленою спиною, виразним животом. Такою людям постала прототип Емма — саме такий манекен виготовили вчені. Мета експерименту єдина: спонукати до покращення умов праці на робочому місці.

У жіночки потовщені варикозні вени від постійного сидіння, як і ділянка живота, де шлунок випирає вперед.

Зігнута спина й закаламучені очі — від нахиляння та постійного сидіння перед екраном монітора.

За словами Вільяма Гайгема, засновника проєкту Work Colleague of The Future Report, якщо сьогодні керівники та їх підлеглі не почнуть розв’язувати проблем, пов’язаних зі своїм здоров’ям, через 20 років вони вже стануть прототипом Емми.

“Якщо ми нині не змінимо свою робочу рутину — не почнемо більше рухатися, рівніше сидіти, регулярно прогулюватися і вдосконалювати своє робоче місце, — офіс нас з’їсть”.

Вільям Гайгем вітається з Еммою

Компанія із постачання офісного обладнання Fellowes підкреслила, що в наш час 90% офісних службовців у Великобританії страждають від проблем зі здоров’ям. Але до моделі не варто ставитися надто серйозно: це лише схема можливих реальних проблем. Лялька була створена, щоб люди замислилися, як сильно постійне сидіння в офісі на незручних стільцях і за незручними столами впливає на організм.