Якщо ви бігаєте по життю з криками: “Я нічого не встигаю” — ці слова для вас

Тутка хоче дати вам сьогодні корисний урок із керування часом, чи як модно зараз кажуть, тайм-менеджменту.

А секрет в тому, що ніякого тайм-менеджменту вам не треба. У вас купа вільного часу, лише ви цього не знаєте.

Дякуємо Богу і долі, що маємо змогу зараз читати ці слова зі свого стільникового, планшету чи ноутбука, а не тяготіти на важких роботах десь в далекій Індії. Якщо ви все ж читаєте цю статтю, то це — свідчення того, що ви займаєтесь інтелектуальною діяльністю, і ваш робочий інструмент — це мозок, інтернет та комп’ютер.

Ви не складаєте електронні схеми для космічних ракет, а складаєте розклад відвідувань майстра манікюру вашого салону краси? Ну то й що: знайте — ви теж працюєте мозком, і якщо той розклад не клеїться вже другий тиждень, справа не у відсутності часу.

Маємо пам’ятати про те, що і мозок має свої ліміти, він не може вмістити того, чого йому не втримати. Нові навички тоді б формувалися просто і легко, і ми за місяць говорили б на 4 іноземних мовах, ходили по канаті в цирку та ідеально грали теніс. І ще б час на відпочинок залишився.

Мозок — не безвимірна величина, він має свої межі, свої ліміти, йому потрібен час, щоб відновитися, перенести інформацію із короткотермінової в довготермінову пам’ять, на генерування нових ідей… Але ми не хочемо цього помічати.

І якщо ми й розуміємо це, то на складання бізнес-плану ми виділяємо якихось пів години часу, а то і менше. Не даємо йому як слід подумати. І маємо таку модну звичку — відпочити у соцмережах, переглянути тисячі нових світлин, відео, сторіз. Якраз те, що потрібно нашому мозку!

Ваш мозок, тобто ваша “коняка” — у вас один. І ваша урожайність буде залежати від того, як ви його, тобто коняку, годуєте, як з нею поводитеся. Чи піклуємося про її здоров’я? Думаєте, плакати ночами в подушку, панічні атаки чи фобії — це для нього нормально? І постійна багатозадачність?

Чи знає ваш мозок те, що ви хочете йому доручити? Чи відомі йому усі завдання, які ви перед ним ставите? То розкажіть йому про них.

Поняття успішності для кожного інше: для моєї мами — народити дитину до 25 років, тата — не загриміти за ґрати до цього віку. Не треба прагнути до успіху, треба робити те, від чого блищать очі й заспокоюється серце. А щоб могти довго й захопливо це робити — любіть свій мозок.

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел