in ,

Якщо ви думаєте оновити телефон, прочитайте цю статтю. Напевно, заощадите

Літо 2018 року. Виробники випускають все нові і нові моделі телефонів, а покупці продовжують їх купувати, старанно зображуючи на обличчі глибоке задоволення, яке часом переходить навіть в радість. Однак насправді це не має жодного сенсу.

Згадайте, як все починалося. Давайте повернемося хоча би на 10 років назад.

Випуск кожної нової моделі був подією. І зовсім не через те, що Nokia або Motorola влаштовували презентацію в Луврі, організовували безкоштовний тур для журналістів і заливали телевізор рекламою. Ні, вся справа в тому, що нові смартфони реально відрізнялися від своїх попередників. Виробники випускали пристрої з якісно іншими характеристиками і новими революційними функціями.

Але все змінилося. Зараз смартфони однієї серії відрізняються одне від одного кольором корпусу, частотою процесора і розширенням камери тільки на папері. У реальному житті різниця між Galaxy S8 і Galaxy S9 настільки невелика, що її важко розрізнити навіть під мікроскопом. У рекламі нам розповідають про епохальні нововведення, але на практиці залишається тупцювання на місці.

Це глухий кут? Ні, просто вже верх нахабства.

Проблема в тому, що виробники вичерпали ліміт свіжих ідей. Розвиток йде тільки по шляху кількісного збільшення технічних характеристик, яке ніяк не може вивести мобільну індустрію на наступний рівень. Ми дійшли до точки, коли виробники смартфонів як і раніше хочуть отримувати більший прибуток, але не мають для цього жодних нових задумів. Єдине, що залишається – вигадування нікому не потрібних функцій і реклама, реклама, реклама.

Ось список звичних функцій для сучасного мобільного телефона:

  • дзвінки;
  • відправка та отримання повідомлень;
  • доступ до інтернету;
  • відтворення музики;
  • фото- і відеозйомка;
  • електронна пошта;
  • годинник, будильник, калькулятор, диктофон і інші дрібниці.

Я щось забув? Ну тоді додайте до списку ті пункти, які важливі саме для вас. А після цього чесно відповідайте на два запитання:

  • Чи виконує ваш теперішній смартфон перераховані завдання?
  • Що трапиться, якщо ви купите більш свіжу модель? Просто зміниться одна цифра в назві або ви дійсно отримаєте great new experience?

Смію припустити,  якщо вашому смартфону лише рік або два, то ви не відчуєте від його зміни анічогісінько. Ні, зрозуміло, сам момент купівлі, розпакування і знімання різноманітних наліпочок приносить купу позитивних емоцій. Але потім, коли буря вщухне, настане порожнеча. Нічого нового. Краще поїдьте на ці гроші в подорож. А придбання нових іграшок відкладіть до наступного сезону.

Якщо сумніви все ще мучать вас, скористайтеся цією інфографікою.

За матеріалами

Ненависть матері – це заздрість

14 фактів про наш світ, які більше дивують, ніж будь-який фільм BBC